Pokračovanie článku: Veľký predvolebný kompas. Diaľnica do Košíc, uťahovanie opaskov, odchod do dôchodku či kontrola hraníc: Aké sú hodnoty strán?

14. Ste za to, aby Slovensko pokračovalo v podpore (vojenskej, materiálnej, finančnej, humanitárnej) Ukrajiny, ktoré je vo vojne s Ruskom?
Smer   Čiastočne nie.
PS Áno    
Hlas Áno  
Republika Nie  
OĽaNO Áno    
SaS Áno    
Sme rodina Áno    
KDH Áno    
SNS ?
Demokrati Áno    
Aliancia Áno    
Modrí, Most – Híd Áno    
Maďarské fórum Áno    

Doplnenie

Smer
Čiastočne nie (vojenskej nie).

Hlas
Humanitárnej áno, vojenské možnosti Slovensko vyčerpalo.

KDH
Áno, ale v prípade vojenskej pomoci do takej miery, ktorá nezníži našu obranyschopnosť. Koordinácia postupu je v rukách EÚ.

SNS
Pokiaľ na území Ukrajiny prebieha konflikt, tak je potrebné pomáhať im výhradne humanitárne, nie vojensky, keďže Ukrajina nie je členským štátom NATO a ani Európskej únie. USA a západné európske štáty na tomto konflikte len zarábajú, a to aj na úkor Slovenska. Preto nie je ani logické, aby sme na Ukrajinu ďalej posielali iné ako humanitárne dary.

Demokrati
Áno. Každá napadnutá krajina má podľa Charty OSN právo na pomoc, a to ako humanitárnu, tak aj vojenskú. Rozhodnutie pomáhať Ukrajine je preto správne z morálneho hľadiska, a tiež z pohľadu platných medzinárodných noriem. Pokračovanie v takejto pomoci považujeme za strategický záujem Slovenskej republiky. Pretože len slobodná, demokratická a prosperujúca Ukrajina je zárukou bezpečnosti a prosperity aj nášho regiónu.

Aliancia
V rámci strany je jednotný názor, že v tomto konflikte je agresorom Rusko a podporujeme zachovanie suverenity a územnej celistvosti Ukrajiny. Pri riešení situácie je potrebné poskytnúť maximálnu možnú humanitárnu pomoc. Všetky snahy smerujúce k čo najskoršiemu začatiu vyjednávania o mieri podporíme.

Maďarské fórum
Áno, Rusko je agresorom na Ukrajine. Našim prvoradým záujmom je držať vojnu čo najďalej od Slovenských hraníc.

© Autorské práva vyhradené

26 debata chyba
Viac na túto tému: #predčasné voľby 2023 #hodnotová anketa