Pokračovanie článku: Veľký predvolebný kompas. Diaľnica do Košíc, uťahovanie opaskov, odchod do dôchodku či kontrola hraníc: Aké sú hodnoty strán?

15. Ste za obnovu kontroly vnútorných slovenských hraníc v súvislosti s nárastom prílivu migrantov?
Smer Áno    
PS   Nie  
Hlas Áno    
Republika Áno    
OĽaNO   Nie  
SaS Áno    
Sme rodina Áno    
KDH Áno    
SNS Áno    
Demokrati   Nie  
Aliancia Nie  
Modrí, Most – Híd Áno    
Maďarské fórum Nie  

Doplnenie

PS
Samozrejme, každý štát musí mať schopnosť v čase krízy ustrážiť ustrážiť svoju hranicu. Je to ale krajné riešenie, preto musíme najskôr zrušiť tlačivo, ktoré k nám týchto ľudí láka.

OĽaNO
Nie sme za kontroly na hraniciach, sme za rokovania o readmisných zmluvách, ktoré povedú k riešeniu migračnej krízy.

KDH
Sme za posilnenú kontrolu hraníc. Musíme byť pripravení na plán B, ak zlyhá spoločný európsky projekt ochrany. Je nutné pracovať aj na dobrej susedskej spolupráci s okolitými krajinami pre spoločný koordinovaný postup.

SNS
Áno, je potrebné spustenie okamžitej kontroly hraníc, ktoré v súčasnosti sú voľne prechodné. Tiež je s okamžitou platnosťou nutné zrušiť vydávanie potvrdení o tolerovanom pobyte pre nelegálnych migrantov, u ktorých sú dôvodné pochybnosti o ich totožnosti.

Demokrati
Nie. Toto môže navrhovať len klamár s cieľom strašiť ľudí, alebo človek, ktorý nevie čo hovorí. Demokrati prinášajú riešenie, ktoré skutočne pomôže. Navrhujeme posilniť vonkajšiu schengenskú hranicu – Maďarsko-Srbskú. Tým sa práve zastaví príchod ilegálnych migrantov do EÚ. Naopak, ak Fico zostaví vládu s extrémistami, vtedy budeme mať problém s migráciou, avšak Sloveniek a Slovákov zo Slovenska.

Aliancia
Nie, sme za dôslednú kontrolu zelenej hranice, ale sme proti tomu, aby sa hraničných priechodoch zaviedol predschengenský re­žim.

Maďarské fórum
Nie, musíme chrániť výhody slobodných hraníc. Chrániť treba vonkajšie hranice EU.

© Autorské práva vyhradené

26 debata chyba
Viac na túto tému: #predčasné voľby 2023 #hodnotová anketa