Pokračovanie článku: Veľký predvolebný kompas. Diaľnica do Košíc, uťahovanie opaskov, odchod do dôchodku či kontrola hraníc: Aké sú hodnoty strán?

16. Ste za zavedenie ôsmich (resp. viacerých) volebných obvodov?
Smer   Nie je to priorita.
PS   Nie  
Hlas Áno    
Republika ?
OĽaNO   Nie  
SaS Nie  
Sme rodina Nie je to priorita.
KDH Áno    
SNS Nie  
Demokrati   ?
Aliancia ?
Modrí, Most – Híd Áno    
Maďarské fórum   Nie  

Doplnenie

Hlas
Áno (polovica poslancov zvolená za každý okres, polovica ako doposiaľ).

SNS
Nie. Máme zato, že momentálne nevyvstáva žiadna reálne potreba meniť súčasný fungujúci volebný systém na iný neoverený, ktorého dôsledky môžu byť pre Slovensko katastrofálne. Je potrebné sa zamerať na sprísnenie fungovania politických strán, aby tieto mali regionálnejší charakter a nemali takmer polovicu kandidátov len z Bratislavského kraja, ako to teraz predviedli progresívci. Takýmto spôsobom aj bez zmeny volebného systému dosiahneme vyššie zastúpenie poslancov z regiónov v NR SR.

Demokrati
Čo sa týka volebného systému, navrhujeme posilníme inštitút preferenčného hlasovania v parlamentných voľbách. V súčasnosti však považujeme priority ako bezpečnosť a naše ukotvenie v EÚ a NATO, zdravotníctvo, vzdelávanie, inovácie, infraštruktúra za prioritné.

Aliancia
Budeme iniciovať politickú a spoločenskú diskusiu na túto tému, ale na reformu volebného systému je potrebný konsenzus naprieč politickým spektrom.

Maďarské fórum
Nie. Pri súčasnom územnoprávnom členení.

© Autorské práva vyhradené

26 debata chyba
Viac na túto tému: #predčasné voľby 2023 #hodnotová anketa