Pokračovanie článku: Veľký predvolebný kompas. Diaľnica do Košíc, uťahovanie opaskov, odchod do dôchodku či kontrola hraníc: Aké sú hodnoty strán?

7. Ste za zavedenie registrovaných partnerstiev, prípadne za úpravu práv párov (aj rovnakého pohlavia), ktoré nežijú v manželstve?
Smer   ?
PS Áno    
Hlas ?
Republika Nie  
OĽaNO   ?  
SaS Áno    
Sme rodina Nie  
KDH Nie  
SNS Nie  
Demokrati Áno    
Aliancia Nie je to priorita.
Modrí, Most – Híd Áno    
Maďarské fórum Áno    

Doplnenie

Smer
Registrované partnerstvá nie, úprava práv párov áno.

Hlas
Sme za rozšírenie práv párov (bez ohľadu na pohlavie), ktoré žijú v spoločnej domácnosti.

OĽaNO
Nie sme za registrované partnerstvá a manželstvá homosexuálov, sme za uľahčenie práv pre všetky osoby v otázkach dedenia či oboznamovania sa so zdravotným stavom.

SNS
Nie, nevidíme dôvod na zavedenie tohto právneho inštitútu do slovenského právneho poriadku, najmä v nadväznosti na judikatúru ESĽP, ktorá je naklonená umožniť osvojenie maloletých detí aj registrovaným párom rovnakého pohlavia.

Demokrati
Súhlasíme s úpravou jednotlivých životných situácii aj pre páry rovnakého pohlavia. V takom duchu, ako to už navrhovala vláda Eduarda Hegera. Štát musí svojim občanom vychádzať v ústrety a naši poslanci to v minulosti pri hlasovaniach o tejto téme jasne ukázali.

Aliancia
Neriešime a neotvárame kultúrno-etické otázky, každý náš poslanec bude mať v prípade hlasovania o takýchto návrhoch voľnú kartu.

Maďarské fórum
Áno, ale nie ako manželstvo.

© Autorské práva vyhradené

26 debata chyba
Viac na túto tému: #predčasné voľby 2023 #hodnotová anketa