Veľký predvolebný prehľad: Aké sú hlavné priority strán? Čo by vo vláde spravili ako prvé a aké rezorty chcú?

Denník Pravda oslovil trinásť strán, hnutí či koalícií a každej položil tri rovnaké otázky. Každá strana uviedla hlavné priority a prvý krok, ktorý by spravili, ak by sa dostali do vlády. Niektoré z nich uviedli aj ministerstvá, o ktoré by mali záujem. Každá strana dostala tri rovnaké otázky. Ak ste sa ešte nerozhodli, prečítajte si to, čo je pre strany najdôležitejšie.

27.09.2023 11:00
debata (10)

Pravda oslovila trinásť relevantných strán, ktoré dokázali presiahnuť dvojpercentnú hranicu. Ide o subjekty Smer – SD, Progresívne Slovensko, Hlas – SD, Republika, OĽaNO a priatelia, SaS, SNS, KDH, Sme rodina, Demokrati, Aliancia – Szövetség, Modrí, Most-Híd a Maďarské fórum. Posledné dve sa v aktuálne pohybujú už len okolo percenta. Strany opísali tri hlavné priority, ktoré sa budú snažiť po 30. septembri presadiť, ak by dostali šancu vládnuť.

parlament, nrsr, NR SR, Čítajte viac Prieskum Ipsos: Smer vedie, ale PS je tesne pri ňom. Rastie aj OĽaNO, Sme rodina mimo parlamentu

Smer – SD

  • motto predsedu Roberta Fica: „Credo Roberto experto“, teda „verte skúsenému Robertovi“. A kto má v slovenskej politike viac skúseností a inštinktu, ako práve Robert Fico? Takého nenájdete.

Progresívne Slovensko

  • motto predsedu Michala Šimečku: Dá sa to.

Hlas – SD

  • motto predsedu Petra Pellegriniho: Centrom pozornosti Hlasu je človek a jeho lepší život od narodenia až po dôstojnú starobu.
  • v predvolebnej diskusii Markízy Erik Tomáš uviedol, že Hlas má záujem o rezort práce, financií a regionálneho rozvoja

© Autorské práva vyhradené

10 debata chyba
Viac na túto tému: #strany #predčasné voľby 2023 #volebný seriál #hlavné priority