Predvolebný duel Ide o pravdu. Fico: Na výber je stabilná vláda alebo zlepenec. Kollár: Budem rád v zlepenci

Sú len dve alternatívy po voľbách - buď sa vytvorí 'zlepenec' alebo stabilná vláda s dvojičkou Smer-Hlas, uviedol Robert Fico (Smer). Boris Kollár (Sme rodina) preferuje 'zlepenec'. Politici to uviedli v predvolebnom dueli Ide o pravdu.

27.09.2023 08:15
debata (171)
Robert Fico a Boris Kollár v predvolebnom dueli v relácii Petra Bielika Ide o pravdu
Video

Podľa Kollára sa Fico môže tešiť zo vzájomných hádok medzi Igorom Matovičom a Richardom Sulíkom a mal by si vyvesiť fotografie obidvoch v obývačke, lebo mu pomohli k návratu na špicu slovenskej politiky. Toto je výsledok toho, „že sme strašne bojovali proti Robertovi Ficovi“.

„Tri a pol roka, ja som v tomto bol, v kuse tieto hádky, dvakrát položil Sulík vládu…,“ posťažoval sa Kollár a uviedol, že koalícia pritom urobila veľa pre ľudí. „Toto je neprijateľné, takto sa nemôže bojovať proti niekomu, koho sa chcem zbaviť,“ dodal Kollár.

„To, kde sa dnes Smer nachádza, nie je zásluha Matoviča ani Sulíka, to je zásluha našej tvrdej práce, toho, že vieme robiť politiku a máme skúsenosti,“ uviedol Fico. Dodal, že sa stále hovorí, že „treba poraziť Fica“, ale na Slovensku je množstvo problémov, ktoré treba poraziť.

Aké majú názory na „vojnu v polícii“ a situáciu v bezpečnostných zložkách? Pripojil by sa Kollár k obžalobe na prezidentku Čaputovú, ktorú chystá Fico? Ako chcú obaja politici zmeniť trestné právo? Prečo majú opačné názory na vojnu na Ukrajine? Ako vidia rokovanie po voľbách? Pozite si reláciu Ide o pravdu.

171 debata chyba
Viac na túto tému: #Robert Fico #Boris Kollár #Ide o pravdu