Viac ako 54 000 voličov už hlasovalo poštou zo zahraničia

Viac ako 54 000 voličov dosiaľ hlasovalo poštou zo zahraničia. Spolu o voľbu poštou požiadalo takmer 73 000 občanov. Približne 26 percent zaregistrovaných ešte neodvolilo. Ministerstvo vnútra (MV) SR o tom informovalo na sociálnej sieti.

27.09.2023 17:34
SR voľbyNRSR23 MV Chmelovičová Královič... Foto: ,
Na snímke riaditeľka odboru volieb, referenda a politických strán sekcie verejnej správy MV SR Eva Chmelová.
debata (4)

Hlasovací lístok, poslaný poštou zo zahraničia, bude započítaný, len ak príde do 29. septembra do 12.00 h do podateľne Ministerstva vnútra SR na Drieňovej 22 v Bratislave.

pellegrini, fico, šimečka Čítajte viac Prieskum SANEP pre ta3: Fico si drží odstup, PS súperí s Hlasom, roj strán s 5 percentami, Matovič mimo

Volič môže zaslať návratnú obálku zo zahraničia poštou alebo kuriérskou službou. Môže ju zaslať aj zo Slovenska, alebo ju osobne, prípadne prostredníctvom inej osoby, doručiť do podateľne. Občan, ktorý nemá trvalý pobyt na Slovensku, môže hlasovať len poštou.

predčasné voľby 2023, logo, pravda, Čítajte viac Stále sa neviete rozhodnúť, komu dať hlas? Pravda prináša prehľad strán, ktoré majú šancu dostať sa do parlamentu

MV SR tiež uvádza, že ak volič s trvalým pobytom na Slovensku nestihne včas zaslať návratnú obálku, alebo ju vôbec neodošle, má možnosť voliť v deň volieb na území SR. Hlasovať môže v obci trvalého pobytu.

predčasné voľby 2023, logo, pravda, Čítajte viac Veľký predvolebný prehľad: Aké sú hlavné priority strán? Čo by vo vláde spravili ako prvé a aké rezorty chcú?

„Vo volebnej miestnosti mimo miesta trvalého pobytu možno hlasovať na základe hlasovacieho preukazu. Potrebné je predtým najprv zrušiť registráciu o voľbu poštou a následne požiadať obec o vydanie hlasovacieho preukazu,“ spresnilo MV SR.

pellegrini, fico, šimečka Čítajte viac Exkluzívna anketa: Vyše 42-tisíc čitateľov Pravdy prezradilo, koho budú voliť. Takto by podľa nich vyzeral nový parlament
4 debata chyba
Viac na túto tému: #predčasné voľby 2023 #parlamentné voľby 2023