Čaputová vyzvala ľudí na účasť vo voľbách. Ódor povzbudil, aby nenechali za seba rozhodovať

Prezidentka SR Zuzana Čaputová vyzvala ľudí na účasť v sobotných (30. 9.) predčasných parlamentných voľbách. "V žiadny iný deň nemáte v rukách takú moc, ako v deň volieb a chcem vás požiadať, aby ste ju využili," uviedla v stredajšom mimoriadnom prejave. Ľudia by podľa nej nemali hľadať dokonalých politikov, ale najväčšiu mieru stotožnenia s niektorým z kandidátov.

27.09.2023 19:39
Zuzana Čaputová Foto: ,
Prezidentka Zuzana Čaputová.
debata (76)

„Nedajme sa hrubosťou tejto kampane odradiť a jej témami pomýliť. Aj v týchto voľbách pôjde najmä o funkčnosť zdravotníctva, o kvalitu našich škôl, o pomoc ľuďom v núdzi, o budovanie infraštruktúry, o zodpovedné hospodárenie, o príležitosti, ktoré svojim deťom vytvoríme, aby ich nemuseli hľadať inde vo svete,“ vyhlásila prezidentka.

predčasné voľby 2023, logo, pravda, Čítajte viac Stále sa neviete rozhodnúť, komu dať hlas? Pravda prináša prehľad strán, ktoré majú šancu dostať sa do parlamentu

Pre hlavu štátu sú tieto voľby aj o odvahe nepodľahnúť strachu, ktorý sa podľa nej mnohí snažia vyvolať. „Sú o sebavedomí nás, voličov, že sme schopní veriť v demokraciu a nepotrebujeme cúvať k autokracii. Že sme schopní vidieť silu politika v jeho argumentoch a schopnostiach, a nie v jeho kriku z tlačoviek a sociálnych sietí. A budú aj o tom, kam chceme ako štát patriť,“ skonštatovala.

predčasné voľby 2023, logo, pravda, Čítajte viac Veľký predvolebný prehľad: Aké sú hlavné priority strán? Čo by vo vláde spravili ako prvé a aké rezorty chcú?

Hlava štátu nesúhlasí s presvedčením, že všetci politici sú rovnakí. Ako poukázala, líšia sa v politickom programe, vo svojej motivácii aj v štýle politiky. „Všímajme si, aké plány majú so Slovenskom, do akej miery sú schopní alebo schopné ovládať svoje emócie. Či sa snažia svojou prácou a komunikáciou budovať most dôvery k tým druhým,“ vyhlásila.

koláž hodnotové Čítajte viac Veľký predvolebný kompas. Diaľnica do Košíc, uťahovanie opaskov, odchod do dôchodku či kontrola hraníc: Aké sú hodnoty strán?

Ako skonštatovala prezidentka, Slovenská republika je mladý štát, ktorý za neľahkých 30 rokov ukázal, že je hodný rešpektu. „Máme dobré meno v zahraničí, sme považovaní za spoľahlivého partnera. Sme suverénny štát, ktorý je braný pozitívnejšie, než si doma myslíme,“ upozornila.

Pripomenula, že kvalitu života tvorí nielen politika, ale aj samotní ľudia. „Sme odkázaní žiť tu spolu, spolupracovať, komunikovať, budovať našu krajinu. Čím pozitívnejší obraz spoločnosti sme schopní sami vytvárať, tým viac sa to odrazí aj na jej politickej tvári a politickej kultúre, ktorá u nás zavládne,“ dodala.

76 debata chyba
Viac na túto tému: #Ľudovít Ódor #Zuzana Čaputová