Odvolila aj takmer 102-ročná Banskobystričanka Mária. Je zvedavá, či politici splnia všetko, čo sľubujú

V Zariadení pre seniorov Jeseň v Banskej Bystrici odvolila v sobotu v predčasných parlamentných voľbách aj Mária Longauerová, ktorá v decembri oslávi 102 rokov. Do zariadenia prišli dve členky okrskovej volebnej komisie s prenosnou urnou. Celkovo tam odvolilo vyše 30 klientov a časť personálu.

30.09.2023 17:47
parlamentné voľby 2023, volič, hlasovanie, urna Foto: ,
102- ročná Mária Longauerová vhadzuje obálku s hlasovacím lístkom do prenosnej volebnej schránky v zariadení pre seniorov Jeseň v Banskej Bystrici 30. septembra 2023
debata (1)

„Uvidíme, či politici splnia všetko, čo nám sľubujú,“ konštatovala Mária Longauerová tesne pred volebným aktom.

102-ročná Mária Longauerová ide voliť do...
Na snímke 102-ročná Mária Longauerová ide voliť...
+3Na snímke 102- ročná Mária Longauerová vhadzuje...

Pochádza zo Záhoria, väčšinu života však prežila v meste pod Urpínom. Spolu so svojím nebohým manželom, operným sólistom Ladislavom, patrili k zakladajúcim členom Slovenského ľudového umeleckého kolektívu v roku 1949 a aj banskobystrickej opernej scény v roku 1959, kde spoločne pôsobili okolo 30 rokov.

Aj napriek vysokému veku chodieva voliť a sleduje správy, aby vedela, čo sa v našej krajine deje. „Treba žiť spravodlivo, bez hašterenia, škriepok a hádok,“ zdôraznila dlhoročná hlasová pedagogička a bývalá sopranistka Štátnej opery.

Premiér Ódor po odovzdaní hlasu: Ak nejdete voliť, rozhodne za vás niekto iný.

Video

Život v mestskom zariadení si pochvaľuje. „Dobre sa tu o nás starajú aj varia. Treba žiť úplne normálne a netreba vymýšľať,“ dodala pomaly už 102-ročná volička. V Banskej Bystrici ku koncu júla tohto roka žilo šesť obyvateľov, ktorí oslávili 100 a viac rokov, prevažne ženy.

Voľby 2023 / Hlasovacie schránky / Čítajte viac Voľby 2023: Ako prebiehal volebný deň. Poznačila ho smrť voliča, aj alkohol členov komisie
1 debata chyba
Viac na túto tému: #parlamentné voľby 2023