Danko ďakuje voličom, SNS sa zrejme vráti do parlamentu

SNS sa s najväčšou pravdepodobnosťou dostane do parlamentu. Získa takmer 6 percent hlasov. Andrej Danko poďakoval voličom, ktorí strane dali hlas. Upozornil, že je potrebné si počkať na definitívne výsledky sobotňajších parlamentných volieb, avizoval, že až po nich sa začnú rozhovory s potenciálnymi povolebnými partnermi SNS. „Je tu však nádej, že Slovensko bude mať pronárodnú, prosociálnu vládu, ktorá prinesie riešenia namiesto chaosu a obnoví vzťahy vo V4,“ uviedol líder národniarov.

30.09.2023 20:59 , aktualizované: 01.10.2023 04:11
Andrej Danko, SNS, volebná noc Foto: ,
Predseda SNS Andrej Danko.
debata (2)
Záverečná tlačovka Andreja Danka a SNS
Video

3:48 Náš online prenos zo štábu SNS sa končí.

3:42 Predstavitelia SNS zdôraznili, že takáto vláda nebude znamenať spochybnenie miesta Slovenska v EÚ a NATO. Danko tiež upozornil, že o ďalšom vývoji možných koaličných spoluprác bude informovať strana až v ďalších dňoch, oznámil, že SNS sa neobjaví ani v nedeľňajších prvých povolebných televíznych diskusiách.

3:35 Andrej Danko má tlačovku, na ktorej ďakuje voličom za to, že ho poslali do parlamentu.

Sledujte dianie zo štábu SNS online:

Volebná atmosféra v štábe SNS
Video

2:27 „Očakávali sme viac,“ priznal Huliak, vôbec prvý kandidát SNS, ktorý po zverejnení predbežných dát prišiel medzi novinárov. Dúfa, že konečný výsledok bude napokon vyšší, ako ukazujú aktuálne čísla. „Pevne verím, že SNS dosiahne vyše šiestich percent,“ zdôraznil.

Po sčítaní vyše 40 percent okrskov má SNS podľa údajov Štatistického úradu (ŠÚ) SR necelých šesť percent, v dvoch exit polloch zverejnených po ukončení hlasovania bola SNS na hrane zvolenia do parlamentu.

2:14 Atmosféra v centrále SNS je primeraná percentám, ktoré národniarom určili exit polly a ukazujú zatiaľ zverejnené priebežné výsledky. V nedeľu nadránom to uviedol Rudolf Huliak, ktorý sa v sobotňajších voľbách do Národnej rady SR uchádzal o hlasy voličov zo 150. miesta kandidátky SNS.

2:06 Andrej Danko nechce vystúpiť skôr, než bude zrátaných aspoň 90 percent hlasov.

Andrej Danko prichádza počas volebnej noci do... Foto: TASR, Dano Veselský
Andrej Danko, SNS, volebná noc Andrej Danko prichádza počas volebnej noci do centrály strany

1:55 po hodinách čakania bez žiadnej návštevy do volebného štábu sa novinári konečne dočkali. Rudolf Huliak, ktorý má na kandidátke č. 150, zodpovedal na pár otázok. Vyjadril sa za stranu SNS, že očakávajú výsledok aspoň 6 percent.

1:50 Roman Tabak nabehla zmätene do štábu, kde sedia novinári. No na päte sa znova otočila.

0:31 Andrej Danko sa zatiaľ novinárom neukazuje.

0:16 SNS sa uzavrela o poschodie nižšie. V priebežných výsledkoch, po spočítaní 15 percent hlasov, majú momentálne 6,13 percenta. Zo spodného poschodia nepočuť žiadne emócie. Spoločne sledujú výsledky.

22:17 Danko sa stále novinárom neprišiel ukázať.

22:16 Do štábu zavítala aj Romana Tabak. Tipuje, že strana môže mať 8 percent.

22:09 V centrále SNS je situácia stále pokojná a tichá. Novinári sú od celkového diania odčlenení na inom poschodí.

21:55 Predseda strany SNS sa objavil vo volebnej centrále. Novinári ho však očakávali až o hodinu neskôr. Ukázať sa prišiel zatiaľ len svojim hosťom.

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #SNS #parlamentné voľby 2023