Predseda KDH Majerský navštívil centrálu Smeru. S Ficom som hovoril o budúcnosti vládnej koalície, prezradil

Predseda hnutia KDH Milan Majerský vo štvrtok rokoval o možnosti zostavenia novej vlády v centrále strany Smer s Robertom Ficom. Majerský stále vylučuje možnosť koalície so Smerom či s Progresívnym Slovenskom. Uviedol, že KDH s najväčšou pravdepodobnosťou mieri do opozície.

05.10.2023 17:47
debata (125)
KDH: S kýmkoľvek, kto vyhrá voľby, si sadneme za stôl a rozhodnutie si povieme do očí
Video

Majerský sa vyjadril pre RTVS.

Milan Majerský, prijatie, KDH, stretnutie, Zuzana Čaputová Čítajte viac KDH mieri do opozície. Šanca tu je, no liberáli a progresívci by museli urobiť veľké ústupky, povedal Majerský

„KDH a ja sme jasne zadefinovali, že nechceme ísť so Smerom do koalície, s najväčšou pravdepodobnosťou mierime do opozície, na tom sa nič nezmenilo,“ vyhlásil líder KDH.

Majerský uviedol, že dostal pozvánku na rokovanie od víťaza volieb a zo slušnosti sa patrí prísť a vypočuť si ho.

Šimečka potvrdil, že rokuje so všetkými lídrami okrem Fica
Video

Majerský sa predtým stretol aj s predstaviteľmi Progresívneho Slovenska. Predseda KDH uviedol, že nateraz nevidí žiadnu reálnu možnosť na to, aby spolu šli do koalície. Vyjadril sa tak bez ohľadu na to, že by kultúrno-etické otázky zostali tabu.

Majerský potvrdil, že sa stretol aj so šéfom strany Hlas Petrom Pellegrinim: „Vypočul som si jeho videnie možných koalícií a to je všetko. Nikomu som nedal žiadne zásadné stanoviská,“ skonštatoval.

fico, pellegrini, majerský Čítajte viac Sú na stole už len dve koalície? Fico štartuje rokovania. KDH uteká do opozície a Pellegrini už má svoju taktiku
125 debata chyba
Viac na túto tému: #Robert Fico #KDH #Smer #Progresívne Slovensko #Milan Majerský #Michal Šimečka