Prieskum: Rozdiel medzi Ficom a Kiskom sa znížil

08.03.2014 15:53
Prezidentský palác, leto, fontána, kvety
Ilustračné foto. Autor: ,

Ak by sa prezidentské voľby konali už tento víkend, do druhého kola by sa podľa prieskumu agentúry Polis Slovakia dostali Robert Fico a Andrej Kiska.

Rozdiel medzi oboma kandidátmi sa znížil na 11,4 percenta, vo februári bol 15,8 percenta. Súčasný premiér a predseda strany Smer Fico by podľa výsledkov marcového prieskumu získal 37,8 percenta hlasov, nezávislému kandidátovi Kiskovi by svoj hlas odovzdalo 26,4 percenta opýtaných.

Za Ficom a Kiskom by ako tretí podľa prieskumu skončil občiansky kandidát Milan Kňažko, ktorý by získal 11,2 percenta hlasov, nasleduje občiansky kandidát Radoslav Procházka s 8,1 percentami a kandidát Ľudovej platformy Pavol Hrušovský, ktorému by svoj hlas dalo 5,2 percenta opýtaných. Kandidát SMK Gyula Bárdos by podľa prieskumu Polisu skončil šiesty a získal by 4,5 percenta hlasov, občiansky kandidát Ján Čarnogurský by oslovil 2,5 percenta opýtaných, občianska kandidátka Helena Mezenská by získala 1,4 percenta hlasov, kandidát KSS Ján Jurišta by dostal 1,3 percenta hlasov. preferencie ostatných kandidátov neprevyšujú jedno percento.

Agentúra Polis Slovakia robila telefonický prieskum od 2. do 7. marca. Zúčastnilo sa na ňom 1420 respondentov starších ako 18 rokov v celej SR. Respondentov sa pýtali: Ak by boli prezidentské voľby tento víkend, ktorého kandidáta by ste volili? Preferencie jednotlivých kandidátov vyrátali pri 59-percentnej účasti respondentov, 25 percent z nich nebolo rozhodnutých, voliť by nešlo 16 percent. Agentúra Polis Slovakia upozorňuje, že výsledky prieskumu sú platné len na obdobie zberu údajov. Výsledky volieb sa podľa agentúry môžu aj výraznejšie líšiť vzhľadom na to, že televízne a mediálne diskusie kandidátov vrcholia.

Prieskum agentúry Polis Slovakia, marec 2014
Kandidát % rozhodnutých voličov
Robert Fico 37,8%
Andrej Kiska 26,4%
Milan Kňažko 11,2%
Radoslav Procházka 8,1%
Pavol Hrušovský 5,2%
Gyula Bárdos 4,5%
Ján Čarnogurský 2,5%
Helena Mezenská 1,4%
Ján Jurišta 1,3%
Jozef Behýl 0,5%
Milan Melník 0,5%
Jozef Šimko 0,4%
Viliam Fischer 0,2%
Stanislav Martinčko 0%
Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Robert Fico #prezidentské voľby 2014 #Andrej Kiska #prieskum - prezidentské voľby 2014
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku