V druhom kole by podľa agentúry MVK Kiska porazil Fica

17.03.2014 18:50
Prezidentský palác, leto, fontána, kvety
Prezidentský palác (ilustračné foto). Autor: ,

V druhom kole prezidentských volieb by občiansky kandidát Andrej Kiska porazil premiéra SR Roberta Fica. Vyplýva to z prieskumu agentúry MVK, ktorý agentúra robila približne dva týždne pred prvým kolom prezidentských volieb.

Spomedzi účastníkov, ktorí by sa zúčastnili na druhom kole a vedeli si z uvedených kandidátov vybrať, by za Kisku hlasovalo 53 percent. Fico by za ním skončil so 47 percentami. Informoval o tom Pavel Haulík z agentúry MVK.

Ako vyplýva z prieskumu, Andrej Kiska by získal 75 percent hlasov voličov Milana Kňažka a Heleny Mezenskej, hlas by mu v druhom kole dalo 50 percent voličov Radoslava Procházku a Pavla Hrušovského, respektíve 33 percent voličov Gyulu Bárdosa. Fica by v druhom kole 25 percentami podporili voliči druhej polovice kandidátov, ktorí sa vo voľbách umiestnili na 8. až 14. mieste. Súčasného premiéra by do prezidentského kresla chcela v druhom kole posunúť aj približne osmina (12 až 13 percent) Procházkových a Hrušovského voličov. Zvyšné hlasy predstavujú najmä mobilizáciu voličov, ktorí prvé kolo vynechali.

Prieskum verejnej mienky robila Agentúra MVK v dňoch 26. februára až 4. marca 2014. Respondenti v ňom odpovedali aj na otázku na druhé kolo volieb: „Ktorého kandidáta by ste podporili, ak by do druhého kola volieb prezidenta SR postúpil Robert Fico a Andrej Kiska?“ Prieskum uskutočnili štandardizovaným rozhovorom prostredníctvom anketárskej siete na reprezentatívnej vzorke 834 respondentov.

#prezidentské voľby 2014 #prieskum - prezidentské voľby 2014 #agentúra MVK
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Kytica Zimona 13

Kytica Zimona 13

39,99
Flower box biela kocka "L" farebné kvety

Flower box biela kocka "L" farebné kvety

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk