„Bol by som nezávislým prezidentom. Je mi jedno, či by bol premiérom Robert Fico, alebo niekto iný,“ vyhlásil Kiska. Odmietol tým argumenty svojho súpera, podľa ktorých je v skutočnosti kandidátom „zlepenca“ pravicových strán. „Politické strany mali svojich kandidátov v prvom kole volieb,“ upozornil Kiska.
Netrúfol si odhadnúť výsledok sobotného (29.3.) hlasovania s tým, že proti jeho osobe stále prebieha výrazná antikampaň. Dodal však, že ak by neuspel, začne uvažovať o prípadných ďalších krokoch.
„Vyzývam ľudí, aby prišli voliť. Dobrý prezident potrebuje silný mandát,“ zdôraznil Kiska. „V prípade zvolenia sľubujem a garantujem, že budem prezidentom všetkých občanov. Chcem ľudí spájať, a nie rozdeľovať. Pokúsim sa obnoviť dôveru ľudí v štát,“ vyhlásil Kiska. Zopakoval, že v prípade zvolenia urobí všetko preto, aby sa predsedom Najvyššieho súdu SR nestal opäť Štefan Harabin alebo niekto, kto by znamenal kontinuitu jeho pôsobenia.
„To, akým štýlom chcem pracovať a robiť politiku, je zrejmé aj z mojej kampane. Chcem, aby politika bola súťažou ideí, a nie nadávok a obvinení,“ zdôraznil Kiska.