József Menyhárt odovzdal podpisy pre svoju prezidentskú kandidatúru

28.01.2019 15:12
József Menyhárt
Kandidát na funkciu prezidenta SR József Menyhárt počas odovzdania petičných hárkov s podpismi občanov potrebných ku kandidatúre na post prezidenta. Autor: ,

Predseda mimoparlamentnej Strany maďarskej komunity (SMK) József Menyhárt odovzdal v pondelok hárky s 26 800 podpismi na svoju prezidentskú kandidatúru. Menyhárt uviedol, že chce byť hlasom Maďarov žijúcich na Slovensku a presadzovať chce témy, ktoré ich trápia.

„Toľko hlasov, čo sme teraz vyzbierali, to je už vážna agenda. Ako ostatní obyvatelia Slovenska sme rovnocenní. Pred piatimi rokmi stál v prezidentských voľbách Gyula Bárdos, teraz tam budem maďarským hlasom ja,“ vyhlásil Menyhárt.

Priznáva však, že kým bol Bárdos v predchádzajúcich prezidentských voľbách jediným Maďarom, v tohtoročných voľbách sú dvaja. Okrem Menyhárta aj podpredseda Národnej rady SR a šéf Mosta-Híd Béla Bugár. Predseda SMK na otázku, či vidí svoje šance v boji o prezidentské kreslo reálne, povedal, že „uvidíme, ideme do toho.“ Kto zvíťazí v tohtoročných prezidentských voľbách, musí podľa Menyhárta spraviť Slovensko slušným.

Prezidentské voľby budú v sobotu 16. marca, prípadné druhé kolo 30. marca. Návrhy kandidátov je možné doručovať do 31. januára 2019 do polnoci.

#prezidentské voľby 2019
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku