Do boja o Prezidentský palác sa hlási ďalší kandidát Ivan Zuzula

Do boja o Prezidentský palác sa hlási ďalší kandidát. Podpisy potrebné na kandidatúru odovzdal Ivan Zuzula, ktorý kandiduje ako občiansky kandidát s podporou Slovenskej konzervatívnej strany.

31.01.2019 15:27
debata (3)

„Odovzdali sme 16 542 podpisov od občanov,“ povedal Zuzula, ktorý chce svojou kandidatúrou dať priestor pre konzervatívnu časť spoločnosti. „Zámerom mojej kampane bude prezentovať konzervatívne, tradičné hodnoty politiky,“ vyhlásil.

TV Pravda: Danko rozohral vlastnú hru. Šefčovič rastie raketovo, hovorí politológ (vysielané 28.1.2019).

Video

Hlási sa k témam ako prosperita, podpora rodiny a udržateľný rozvoj. „Chcem byť prezidentom pre prosperujúce Slovensko a slúžiť ľuďom tohto štátu sedem dní v týždni,“ povedal s tým, že prosperovať by mali pracovití ľudia a nie zlodeji. Dôležitou témou je podľa neho aj hrozba klimatickej zmeny.

Prezidentské voľby budú v sobotu 16. marca, prípadné druhé kolo 30. marca. Návrhy kandidátov je možné doručovať do 31. januára 2019 do polnoci.

TV Pravda: Slovenský veľvyslanec v Prahe Peter Weiss hovorí, že Slovensko ako nikdy potrebuje prezidenta rešpektovaného v zahraničí (vysielané 7.1.2019).

Video
3 debata chyba
Viac na túto tému: #Ivan Zuzula #prezidentské voľby 2019 #Slovenská konzervatívna strana