Iniciatíva Za slušné Slovensko vyráža na turné, ľudí chce motivovať k voľbám

Iniciatíva Za slušné Slovensko chce ľudí motivovať, aby sa zúčastnili marcových prezidentských volieb a volili v nich zodpovedne. Vyráža preto na dvojtýždňovú cestu po Slovensku, počas ktorej navštívi 40 miest, v 12 z nich sa budú konať aj diskusie. Zástupcovia iniciatívy deklarujú, že pred prvým kolom prezidentských volieb nebudú podporovať konkrétneho kandidáta na prezidenta a s ľuďmi chcú len diskutovať o dôležitosti volieb a o tom, prečo treba pozorne sledovať a spoznať jednotlivých kandidátov. Uviedli to na pondelkovom tlačovom brífingu v Bratislave.

25.02.2019 12:18
za slušné slovensko Foto: ,
Zástupcovia iniciatívy Za slušné Slovensko.
debata (120)

Pre ľudí si pripravili noviny o voľbe prezidenta, knihy či dotazník. Občanov sa chcú pýtať, ako si predstavujú slušné Slovensko, aké veci ich trápia, ako vnímajú úrad prezidenta a či pôjdu voliť. „Považujeme za svoju povinnosť diskutovať s ľuďmi o tom, že je dôležité voliť kandidáta na prezidenta, ktorý je jasne proeurópsky, vyznáva demokratické hodnoty, odmieta konšpirácie i nenávisť a nehlási si sa k neofašizmu,“ povedal Šeliga.

Iniciatíva deklaruje, že jej turné po Slovensku nie je kampaňou za jedného konkrétneho kandidáta. Jej zástupcovia vyhlásili, že pred prvým kolom prezidentských volieb nebudú podporovať konkrétneho kandidáta na prezidenta. „Vyberali sme mestá podľa toho, kde máme kolegov spoluorganizátorov a zároveň podľa toho, kde je nízka volebná účasť, kde boli preferencie fašistických strán, kde vnímame potrebu dialógov o demokratickom smerovaní krajiny a dôležitosti volieb,“ spresnila Eva Lavríková z iniciatívy. Cestu po Slovensku si hradia zo svojho transparentného účtu, na ktorom sú podľa Šeligu finančné dary od ľudí zo Slovenska. Od marca 2018 do súčasnosti sa podľa jeho slov na účte vyzbieralo 190 000 eur.

Na post prezidenta SR je 14 kandidátov, dve ženy a 12 mužov. O hlasy Slovákov v marcových voľbách sa uchádzajú v abecednom poradí zoradení kandidáti: Béla Bugár, Zuzana Čaputová, Martin Daňo, Štefan Harabin, Eduard Chmelár, Marian Kotleba, Milan Krajniak, František Mikloško, Robert Mistrík, Maroš Šefčovič, Róbert Švec, Bohumila Tauchmannová, Juraj Zábojník a Ivan Zuzula.

Voľby prezidenta SR sa uskutočnia 16. marca, prípadné druhé kolo 30. marca.

TV Pravda: Okolo 30 000 ľudí sa zhromaždilo na námestí SNP, aby si tak uctili pamiatku vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, od ktorej ubehol rok. Pozrite si stream z posledného organizovaného zhromaždenia. (vysielané 21.2.2019)

120 debata chyba
Viac na túto tému: #prezidentské voľby 2019 #Za slušné Slovensko
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy