Po Kiskovi by bol zmenou Šefčovič, nie Čaputová, hovorí analytik

, 18.03.2019 15:59

Prezidentskí kandidáti Zuzana Čaputová aj Maroš Šefčovič čítajú výsledky prvého kola volieb ako signál voličov k zmene. Podľa politického analytika Jána Baránka by po súčasnom prezidentovi Andrejovi Kiskovi bol väčšou zmenou Šefčovič.

VIDEO: Vyslali voliči v prvom kole, že chcú na Slovensku zmenu? Zmenu koho a čoho? Je zmenou Čaputová, ktorú podporil doterajší prezident Kiska, či Šefčovič? Akých voličov bude dvojica kandidátov lákať v druhom kole? Pozrite si názor politického analytika Jána Baránka vo videu TV Pravda.

Čaputová povedala, že zisk z prvého kola (40,57 %) ju povzbudil. „Som za to vďačná. Vnímam to aj ako volanie po zmene,“ povedala Čaputová. Podobne to vidí aj Šefčovič, ktorý postúpil do druhého kola s 18,66 percentami odovzdaných hlasov. „Cítim volanie, aby sa situácia na Slovensku upokojila a že budeme pracovať na celospoločenskom zmieri,“ povedal.

Čaputová podľa Baránka zrejme naráža na zmenu napríklad pri riešení korupcie v krajine. Táto téma nespadá priamo do kompetencií prezidenta. Šefčovič vo vzťahu k zmene doterajšieho prezidentovania Kisku naznačoval, že by bol aktívnejší pri výkone zahraničnej politiky v prospech Slovenska, napríklad v prípade lákania zahraničných investícií. Na Slovensku by sa Šefčovič snažil zmierniť polarizáciu v spoločnosti.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Zuzana Čaputová #prezidentské voľby 2019 #Maroš Šefčovič #Ján Baránek
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Flower bag ružové kvety

Flower bag ružové kvety

44,99
Flower box červená kocka "M" červené ruže

Flower box červená kocka "M" červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk