Kažimír: Posilnený je Šefčovič, Smer voľby prehral

Minister financií a podpredseda strany Smer Peter Kažimír nesúhlasí s vyhlásením Smeru, že vyšiel z prezidentských volieb posilnený. Uviedol to v reakcii na vyhlásenie tlačového odboru strany k výsledkom prezidentských volieb.

31.03.2019 15:26
debata (169)

„Ako by mohla byť najsilnejšia politická strana v krajine posilnená volebným procesom, v ktorom aby neuškodila vlastnému kandidátovi, nemohla sa k nemu ani naplno prihlásiť. Jediným posilneným je Maroš Šefčovič, ktorý v osobnej voľbe získal podporu trištvrte milióna voličov zo všetkých kútov Slovenska,“ myslí si Kažimír.

Podľa jeho názoru je potrebné si priznať, že strana Smer voľby prehrala. Podotkol, že síce so cťou, ale prehrala. „Musíme byť na seba prísni, nepostačuje porovnávať sa s málo významnou parlamentnou opozíciou,“ poznamenal.

Spôsob, ako trend poklesu podpory verejnosti zvrátiť, vidí v odvahe povedať si pravdu a pracovať všetkými politickými prostriedkami na poctivej zmene.

Koaličná strana Smer v nedeľu blahoželala Zuzane Čaputovej k zvoleniu za prezidentku SR. V reakcii zdôraznila, že kandidát s podporou tejto strany Maroš Šefčovič získal viac ako 750 000 hlasov občanov, pričom si za svoj výkon a nasadenie počas prezidentskej kampane zaslúži veľký rešpekt a úctu. „Z tejto voľby, na rozdiel od opozičných parlamentných strán, vyšla strana Smer-SD posilnená,“ uviedol Smer v stanovisku na sociálnej sieti.

Oficiálnou víťazkou druhého kola prezidentských volieb je Zuzana Čaputová so ziskom 58,4 percenta hlasov. Maroš Šefčovič získal 41,59 percenta hlasov. Výsledky potvrdila Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán na nedeľnej tlačovej konferencii.

169 debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Kažimír #prezidentské voľby 2019