Steinmeier: Čaputová dokázala vyjadriť nádej mnohých Slovákov

01.04.2019 16:39
Steinmeier, Ukrajina
Nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier. Autor: ,

Zuzana Čaputová dokázala podľa nemeckého prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera presvedčivo vyjadriť nádej mnohých Slovákov na dobrú budúcnosť v jednotnej Európe.

Steinmeier to dnes uviedol v gratuláciu adresovanej víťazke prezidentských volieb. Zároveň ju spolu s českým prezidentom Milošom Zemanom a prezidentmi Poľska a Maďarska pozval v novembri do Berlína na oslavy 30. výročia pádu Berlínskeho múru.

Steinmeier v gratulácii Čaputovej tiež poznamenal, že Slovensko a Nemecko spájajú úzke a priateľské vzťahy. Obe krajiny už mnoho rokov v ovzduší vzájomnej dôvery spolupracujú v Európskej únii a NATO.

„Ale tiež to, že Slováci prispeli k pádu Berlínskeho múru v roku 1989 zostáva nezabudnuté. Pri príležitosti osláv 30. výročia tejto udalosti 9. novembra 2019 by som vás rád spolu s vašimi kolegami v úrade z Poľska, Českej republiky a Maďarska pozval do Berlína,“ uviedol Steinmeier.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Frank-Walter Steinmeier #Zuzana Čaputová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku