Miroslav Žiak, ktorý kandiduje do europarlamentu za stranu SaS, podal na Kotlebu trestné oznámenie.
Spolu s politológmi, so sociológmi a s odborníkmi sme zhodnotili, aké sú ich šance tri dni pred voľbami a či kampaň pred druhým kolom môže niečo zmeniť.
Kandidáti pre Pravdu opísali svoju víziu, predstavu o tom, aký má byť prezident a odpovedali na 19 kľúčových hodnotových otázok.
Do ankety sa zapojilo 8 z 10 kandidátov. Líder SNS Andrej Danko sa vzdal v prospech Štefana Harabina. Milan Náhlik a Štefan Harabin do uzávierky neodpovedali.
Kto má najviac transparentnú kampaň a kto najmenej?
Pravda položila všetkým jedenástim kandidátom rovnaké otázky. V poslednom článku vám predstavíme postoje kandidátov, čo by robili v otázke schválenia trestnej novely a vymenovania Gašpara za šéfa SIS.
Pravda položila všetkým jedenástim kandidátom rovnaké otázky. V treťom článku opisujú predstavu o tom, aký má byť prezident a či by mal disponovať silnejšími právomocami.
Pravda položila všetkým jedenástim kandidátom rovnaké otázky. V druhom článku vám predstavíme ciele jednotlivých kandidátov a ich top päť priorít.
Nerozhodnutí voliči môžu pomôcť skôr Pellegrinimu aj vďaka jeho poznateľnosti ešte z kampane pred predčasnými voľbami. Zatiaľ sa to však nedá jednoznačne povedať.
Pravda položila všetkým jedenástim kandidátom rovnaké otázky. V prvom článku vám predstavíme víziu jednotlivých kandidátov.
Prvé kolo volieb prezidenta bude v sobotu 23. marca.
IRIS KOPCSAYOVÁ: Napriek všetkým šokujúcim avízam o obsadení postov ministrov (a ministeriek) sa nám Peter Pellegrini milo prihovára a sľubuje, ako všetko bude fungovať po novom.
Na rôznych miestach Slovenska sa totiž objavili reklamné nosiče s tvárou Mariána Kotlebu a textom „Ochránime Slovensko pred LGBT a gender!“
Mimovládne organizácie už pred letom žiadali prokuratúru, aby sa spornou reklamou zaoberala.
Mimovládky po trestnom oznámení spustili aj online petíciu.
Z nepriateľov sa stali potenciálni partneri, iní si dnes nevedia prísť na meno.
Mimovládne organizácie žiadajú prokuratúru, aby sa zaoberala Kotlebovými bilbordami.
Reklamné nosiče s tvárou Mariana Kotlebu majú útočiť na LGBTI+ komunitu.
Ktoré strany nezabránili rozpadu a prišli o najviac poslancov a kto je na tom naopak najlepšie?
Vladimír Palko by mal chodiť po kanáloch, nikdy sa ani neospravedlnil, hovorí v podcaste denníka Pravda otec zavraždeného študenta, Daniel Tupý starší.
Poslanec NR SR Marian Kotleba kandiduje za stranu, ktorej predsedá: Kotleba – ĽSNS, strana a jej predstavitelia podporujú extrémistické fašistické ideológie.
Narodil sa 7. apríla 1977 v Banskej Bystrici. Absolvoval štúdium na Fakulte prírodných vied UMB v Banskej Bystrici. Potom pracoval ako pedagóg. V roku 2013 ukončil štúdium ekonomiky verejných služieb na Ekonomickej fakulte UMB. Kotleba bol pôvodne vodcom politického hnutia Slovenská pospolitosť, ktoré v roku 2006 rozpustil Najvyšší súd SR pre jeho politický extrémizmus, ktorý je je v rozpore s Ústavou SR. Kotlebovci si následne založili ďalšiu stranu, pričom sa opakovane hlásia k podpore fašistického vojnového Slovenského štátu a jeho prezidenta Jozefa Tisa, ktorý bol popravený za vojnové zločiny. V roku 2017 podala Generálna prokuratúra návrh na rozpustenie Kotlebovej strany z dôvodu jej extrémistických politických postojov.
Vo voľbách do vyšších územných celkov (VÚC) v roku 2013 ho v 2. kole zvolili za predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja. Vo voľbách do VÚC 2017 neuspel.
V parlamentných voľbách v roku 2016 kandidoval na čele kandidátky strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko (Kotleba – ĽSNS). V súčasnosti je poslancom NR SR a členom Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti SIS a Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť.