OLIVER BAKOŠ: Jednoducho povedané, nepoužité volebné hlasy ležia vlastne na celej zemeguli, len sa treba kvôli nim bystro zohnúť, tak povediac stranícky sa rozhýbať.
Vedec zatiaľ nekonkretizoval, s ktorou stranou debatuje.
OLIVER BAKOŠ: Greta Thunbergová sa po neuveriteľnom samovyliečení z COVID-19 v prenajatom byte rozhodla k svojim tradičným klimatickým problémom pribrať aj koronakrízu.
OLIVER BAKOŠ: Spoluobčanov nesmierne potešila Lucia Ďuriš Nicholsonová, ktorá na chvíľu dokvitla do tejto krajiny a zdôverila sa s názorom: „EÚ by sa mala rozhýbať.“
Robert Mistrík na sociálnej sieti reagoval na Andreja Danka, ktorý kritizoval predaj Mistríkovej firmy zaoberajúcej sa vedeckou prácou.
Až dve tretiny Slovákov majú záujem o vedu a sú zvedaví, ako nové objavy môžu ovplyvniť ich život. O konkrétnej práci vedcov však majú len hmlisté predstavy.
Miesto predsedu strany a líderské miesto na kandidátke Sulík ponúkol Robertovi Mistríkovi, ten to však odmietol.
MARTIN KRNO: Slovensko má už rok nového premiéra, v júni nastúpi aj nová prezidentka, len predstavitelia politických strán ostávajú tí istí.
PETER JAVŮREK: Mistríkovi určite slúži ku cti, že sa na záver kandidatúry neznížil k obviňovaniu ostatných za to, že spadol do pasce, ktorú sám pomáhal kopať.
Podľa Mesežnikova išlo z jeho strany o prejav zodpovednosti.
Pravda hodnotí päť vybraných uchádzačov o funkciu prezidenta. Aké majú skúsenosti zo zahraničnej oblasti? Ako sa pozerajú na EÚ, NATO a vzťahy s Ruskom?
MARIÁN REPA: Keďže OĽaNO do prezidentských volieb napokon nenominovala vlastného kandidáta, tak sa jej šéf Igor Matovič rozhodol, že bude spájať a zmierovať.
Opozičné hnutie je presvedčené, že ktokoľvek z trojice Čaputová, Mistrík a Mikloško by bol dobrým prezidentom.
Podľa sociológa Haulíka ani výsledky doterajších prieskumov nepotvrdzujú, ako dopadnú voľby. "Možno z toho iba vyčítať, kto sú absolútni outsideri."
Svoj názor odvíjajú od posledných predvolebných prieskumov.
Na treťom mieste v tesnom závese ostáva Čaputová. Vyplýva to z posledného prieskumu agentúry AKO.
OLIVER BAKOŠ: Dvaja prezidentskí kandidáti Robert Mistrík a Zuzana Čaputová sa fakticky rozišli a prestali viesť spoločný takpovediac predprezidentský život.
Pre rozvoj Slovenska je podľa KDH dôležité nie hľadanie rozdielov, ale toho, čo spája.
Čaputová získala podľa výsledkov simulovaných volieb najviac hlasov vo všetkých krajoch Slovenska.
MARTIN HARMAŇOŠ: Kompetencie prezidenta, ako je možnosť dať posúdiť novoprijaté zákony Ústavnému súdu či podpisovať medzinárodné zmluvy, nie sú bezvýznamné.
Vedec a podnikateľ Robert Mistrík, spoluzakladateľ a bývalý člen strany Sloboda a Solidarita (SaS) kandiduje ako občiansky kandidát s podporou strán SaS a Spolu – občianska demokracia.
Robert Mistrík sa narodil 13. augusta 1966 v Banskej Bystrici, ale detstvo prežil aj na Donovaloch v osade Mistríky. Po maturite na Gymnáziu Jozefa Gregora Tajovského v Banskej Bystrici začal študovať na Chemicko-technologickej fakulte Slovenskej vysokej školy technickej v Bratislave odbor analytická chémia. Fakultu ukončil v roku 1991 a následne odišiel na Viedenskú univerzitu, kde v roku 1994 získal akademický titul Dr. (PhD.). Vo vedeckej práci pokračoval v Spojených štátoch amerických (USA) na National Institute of Standards and Technology (NIST), kde strávil takmer tri roky.
Po návrate na Slovensko založil Ing. Robert Mistrík, PhD., v roku 1998 spoločnosť HighChem, ktorá sa venuje výskumu v oblastiach hmotnostnej spektrometrie, biochémie, farmácie, potravinárstva či kriminalistiky. Spoločnosť vyvinula napríklad aj unikátnu databázu s názvom mzCloud, ktorá umožňuje identifikáciu ľudských metabolitov, liečiv, dopingových látok a environmentálnych kontaminantov. Medzi jej používateľov patria firmy ako Apple, Nike, Coca-Cola a stovky ďalších.
K úspechom Roberta Mistríka ako vedca možno zaradiť získanie patentu, ktorý je základom pre hľadanie nových diagnostických markerov zákerných chorôb. V roku 2009 sa stal laureátom vedeckej ceny Hlava roka za najvýznamnejšiu inováciu. Za člena riaditeľov svetovej Metabolomickej spoločnosti bol zvolený v roku 2012 a opätovne zvolený v roku 2014.
Okrem vedeckej práce sa Robert Mistrík angažoval aj v politickej oblasti. V roku 2009 spoluzakladal SaS, ktorej členom bol do roku 2012.
Robert Mistrík, ktorému prezident Andrej Kiska v roku 2018 udelil štátne vyznamenanie Pribinov kríž 1. triedy, je ženatý a s manželkou Zuzanou vychováva dvoch synov – dvojčatá. „Začína sa zápas o charakter štátu, aby tu vládlo právo a spravodlivosť a aby sme sa mali všetci lepšie,“ povedal.