Uviedol, že sa chce venovať svojej vedeckej práci.
S ohlásením kandidatúry by podľa analytikov nemali záujemcovia čakať do septembrových parlamentných volieb.
OLIVER BAKOŠ: Jednoducho povedané, nepoužité volebné hlasy ležia vlastne na celej zemeguli, len sa treba kvôli nim bystro zohnúť, tak povediac stranícky sa rozhýbať.
Vedec zatiaľ nekonkretizoval, s ktorou stranou debatuje.
OLIVER BAKOŠ: Greta Thunbergová sa po neuveriteľnom samovyliečení z COVID-19 v prenajatom byte rozhodla k svojim tradičným klimatickým problémom pribrať aj koronakrízu.
OLIVER BAKOŠ: Spoluobčanov nesmierne potešila Lucia Ďuriš Nicholsonová, ktorá na chvíľu dokvitla do tejto krajiny a zdôverila sa s názorom: „EÚ by sa mala rozhýbať.“
Robert Mistrík na sociálnej sieti reagoval na Andreja Danka, ktorý kritizoval predaj Mistríkovej firmy zaoberajúcej sa vedeckou prácou.
Až dve tretiny Slovákov majú záujem o vedu a sú zvedaví, ako nové objavy môžu ovplyvniť ich život. O konkrétnej práci vedcov však majú len hmlisté predstavy.
Miesto predsedu strany a líderské miesto na kandidátke Sulík ponúkol Robertovi Mistríkovi, ten to však odmietol.
MARTIN KRNO: Slovensko má už rok nového premiéra, v júni nastúpi aj nová prezidentka, len predstavitelia politických strán ostávajú tí istí.
PETER JAVŮREK: Mistríkovi určite slúži ku cti, že sa na záver kandidatúry neznížil k obviňovaniu ostatných za to, že spadol do pasce, ktorú sám pomáhal kopať.
Podľa Mesežnikova išlo z jeho strany o prejav zodpovednosti.
Pravda hodnotí päť vybraných uchádzačov o funkciu prezidenta. Aké majú skúsenosti zo zahraničnej oblasti? Ako sa pozerajú na EÚ, NATO a vzťahy s Ruskom?
MARIÁN REPA: Keďže OĽaNO do prezidentských volieb napokon nenominovala vlastného kandidáta, tak sa jej šéf Igor Matovič rozhodol, že bude spájať a zmierovať.
Opozičné hnutie je presvedčené, že ktokoľvek z trojice Čaputová, Mistrík a Mikloško by bol dobrým prezidentom.
Podľa sociológa Haulíka ani výsledky doterajších prieskumov nepotvrdzujú, ako dopadnú voľby. "Možno z toho iba vyčítať, kto sú absolútni outsideri."
Svoj názor odvíjajú od posledných predvolebných prieskumov.
Na treťom mieste v tesnom závese ostáva Čaputová. Vyplýva to z posledného prieskumu agentúry AKO.
OLIVER BAKOŠ: Dvaja prezidentskí kandidáti Robert Mistrík a Zuzana Čaputová sa fakticky rozišli a prestali viesť spoločný takpovediac predprezidentský život.
Pre rozvoj Slovenska je podľa KDH dôležité nie hľadanie rozdielov, ale toho, čo spája.
Vedec a podnikateľ Robert Mistrík, spoluzakladateľ a bývalý člen strany Sloboda a Solidarita (SaS) kandiduje ako občiansky kandidát s podporou strán SaS a Spolu – občianska demokracia.
Robert Mistrík sa narodil 13. augusta 1966 v Banskej Bystrici, ale detstvo prežil aj na Donovaloch v osade Mistríky. Po maturite na Gymnáziu Jozefa Gregora Tajovského v Banskej Bystrici začal študovať na Chemicko-technologickej fakulte Slovenskej vysokej školy technickej v Bratislave odbor analytická chémia. Fakultu ukončil v roku 1991 a následne odišiel na Viedenskú univerzitu, kde v roku 1994 získal akademický titul Dr. (PhD.). Vo vedeckej práci pokračoval v Spojených štátoch amerických (USA) na National Institute of Standards and Technology (NIST), kde strávil takmer tri roky.
Po návrate na Slovensko založil Ing. Robert Mistrík, PhD., v roku 1998 spoločnosť HighChem, ktorá sa venuje výskumu v oblastiach hmotnostnej spektrometrie, biochémie, farmácie, potravinárstva či kriminalistiky. Spoločnosť vyvinula napríklad aj unikátnu databázu s názvom mzCloud, ktorá umožňuje identifikáciu ľudských metabolitov, liečiv, dopingových látok a environmentálnych kontaminantov. Medzi jej používateľov patria firmy ako Apple, Nike, Coca-Cola a stovky ďalších.
K úspechom Roberta Mistríka ako vedca možno zaradiť získanie patentu, ktorý je základom pre hľadanie nových diagnostických markerov zákerných chorôb. V roku 2009 sa stal laureátom vedeckej ceny Hlava roka za najvýznamnejšiu inováciu. Za člena riaditeľov svetovej Metabolomickej spoločnosti bol zvolený v roku 2012 a opätovne zvolený v roku 2014.
Okrem vedeckej práce sa Robert Mistrík angažoval aj v politickej oblasti. V roku 2009 spoluzakladal SaS, ktorej členom bol do roku 2012.
Robert Mistrík, ktorému prezident Andrej Kiska v roku 2018 udelil štátne vyznamenanie Pribinov kríž 1. triedy, je ženatý a s manželkou Zuzanou vychováva dvoch synov – dvojčatá. „Začína sa zápas o charakter štátu, aby tu vládlo právo a spravodlivosť a aby sme sa mali všetci lepšie,“ povedal.