Najvyšší súd vyhovel odvolaniu prokurátora a uložil jej aj trest prepadnutia majetku.
Bývalý minister spravodlivosti a neúspešný kandidát na prezidenta mal v katastri Dunajskej Lužnej rekreačný dom, až dokým sa podľa jeho slov "sám zbúral".
Známy portál vymazal všetky príspevky neúspešného politika Štefana Harabina. Dôvodom je očividné šírenie hoaxov a fake news.
Ako uvádza polícia, obvinili ho zo schvaľovania trestného činu a extrémistického trestného činu.
Čekovský a Stančík z OĽaNO tvrdia, že osoby s menami Blaha, Harabin a Jakubec šíria ruskú propagandu a schvaľujú agresiu voči Ukrajine.
Obaja sa sťažovali, že sa nemohli zúčastniť na konaní pred Ústavným súdom SR.
Neúspešného kandidáta na prezidenta nahlásia regionálnemu úradu verejného zdravotníctva.
Exšéfa Najvyššieho súdu budú stíhať zrejme za protest zo 17. novembra, keď ľudí burcoval k nedodržiavaniu opatrení.
Podľa rozhodnutia ÚS bola prezidentka SR Zuzana Čaputová zvolená v súlade s Ústavou SR a zákonmi.
Transparency International Slovensko argumentuje tým, že strana doteraz nezverejnila mená sponzorov v kampani už minutého pol milióna eur.
Strana v grafe uvádza preferencie aj volebný potenciál, čo sú dve odlišné veci.
Štefan Harabin (Vlasť) v relácii IDE O PRAVDU sa vyjadril k Transparency International (TI SK) a jej šéfovi Gabriel Šípošovi. Riaditeľ TI SK zareagoval.
Čím chcú strany Vlasť a Socialisti.sk osloviť voličov, čo majú spoločné, a v čom sa líšia? Pozrite si reláciu Zuzany Martinákovej Ide o pravdu.
Kandidatúry sa vzdali traja uchádzači zo strany Vlasť a jedného uchádzača z tejto kandidátky odvolali.
Náhradným trestom je odňatie slobody vo výmere troch mesiacov, keby nebol schopný zaplatiť.
"Žiadny z ďalších postupov súvisiacich s jeho sudcovskou funkciou nemôže zasiahnuť do jeho kandidovania," uviedol Bárány pred novinármi.
Od 15. októbra sudcovia nemôžu vykonávať funkciu v prípade kandidatúry vo voľbách do NR SR alebo europarlamentu.
Od 1. decembra Štefan Harabin požiadal o prerušenie výkonu funkcie sudcu.
MARIÁN REPA: Ak nechceme, aby v záujme ziskov pár jedincov bola pochovaná sloboda nás všetkých, vytvorenie „sanitárneho kordónu“ na internete bude nevyhnutnosťou.
Prieskum realizoval Focus od 15.10. do 22.10. tohto roka na vzorke 1021 respondentov.
JUDr. Štefan Harabin sa narodil 4. mája 1957 v Ľubici. V rokoch 1976–1980 študoval právo na Právnickej fakulte Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. V roku 1981 dosiahol titul doktora právnych vied.
Od roku 1983 začal pôsobiť ako sudca na Okresnom súde v Poprade, kde zotrval do roku 1989. Od roku 1990 pôsobil ako sudca na Krajskom súde Košice. V období 1991 až 1992 pracoval na Ministerstve spravodlivosti SR na odbore justičnej správy ako vedúci trestného oddelenia.
Od roku 1993 sa stal sudcom Najvyššieho súdu SR (NS SR). V roku 1996 začal pôsobiť vo funkcii predsedu trestného senátu a predsedu trestného kolégia. Národná rada SR zvolila 11. februára 1998 Štefana Harabina za predsedu NS SR. Opätovne bol Štefan Harabin do tejto funkcie zvolený 20. decembra 2002, tentoraz už Súdnou radou SR. Harabinov protikandidát Sergej Kohut však napadol voľbu na Ústavnom súde SR, ktorý mu dal za pravdu.
Štefan Harabin vykonával funkciu predsedu trestného senátu NS. V roku 2006 bol vymenovaný za ministra spravodlivosti v prvej vláde Roberta Fica ako nominant Hnutia za demokratické Slovensko (HZDS). 22. júna 2009 bol opäť zvolený na post predsedu Najvyššieho súdu SR.
Na zasadnutí Súdnej rady SR v Sobranciach 19. mája 2014 sa Štefan Harabin opätovne uchádzal o svoje znovuzvolenie. Súdna rada však nezvolila nového predsedu NS ani v opakovanej voľbe.
Funkciu predsedu trestnoprávneho kolégia Najvyššieho súdu vykonával do 14. septembra 2015, keď ho odvolali členovia kolégia na mimoriadnom zasadnutí. V súčasnosti je sudcom Najvyššieho súdu.
Do volieb ide „s víziou zachrániť štát, zachrániť kresťanskú slovenskú rodinu a zaviesť poriadok v štáte“.