Hamran zvažuje kandidatúru na prezidenta, zaregistroval si už stránku

Bývalý policajný prezident Štefan Hamran zvažuje kandidatúru na prezidenta. Rozhodnúť sa chce tento týždeň.

13.12.2023 11:14
debata (120)
Pellegrini o svojej kandidatúre na prezidenta
Video

Hamran si už zaregistroval doménu prezidenthamran.sk, informoval o tom Denník N. Registrované má aj domény hamran24.sk a stefanhamran24.sk.

Peter Pellegrini, Andrej Danko Čítajte viac Ako ovplyvní SNS Pellegriniho šance vo voľbách? Líder Hlasu môže doplatiť aj na nerozhodnosť

Policajný exprezident pre denník uviedol, že ho k tomu vedú témy, ktoré podľa neho „budú v prezidentských voľbách určujúce a ktoré až tak nesedia Ivanovi Korčokovi.“ Môže isť o otázky korupcie, právneho štátu, polície či prokuratúry.

Rozhodnutie podľa Hamrana závisí od toho, či sa mu podarí vyskladať tím, zohnať peniaze na prezidentskú kampaň a aj vyzbierať potrebných 15-tisíc podpisov od občanov pod návrh na kandidatúru.

Druhou možnosťou je zozbierať 15 podpisov od poslancov parlamentu. Policajný exprezident sa však nechce uchádzať o priazeň voličov ako politický kandidát.

Ivan Korčok ku kandidatúre na prezidenta
Video

Prezidentské voľby čakajú Slovensko na jar budúceho roka. Funkčné obdobie prezidentky Zuzany Čaputovej sa končí 15. júna 2024. Čaputová avizovala, že o funkciu sa nebude opätovne uchádzať.

Zatiaľ kandidatúru ohlásil bývalý minister zahraničných vecí Ivan Korčok, ďalší bývalý minister zahraničných vecí Ján Kubiš či bývalý sudca Štefan Harabin. Svoje rozhodnutie oficiálne stále zvažuje predseda parlamentu a šéf strany Hlas Peter Pellegrini.

Korčok sa v prieskumoch umiestňuje na druhom mieste za Pellegrinim.

Podľa politológa z Prešovskej univerzity Michala Cirnera môže každý silnejší kandidát s potenciálom získať aspoň pár percent ovplyvniť celkový výsledok volieb. „Voľby budú dvojkolové, každé kolo bude v niečom iné, v prvom sa stretnú mnohí politicky rozdielni kandidáti, potom to bude o dvoch víziách, dvoch osobnostiach, dvoch táboroch,“ uviedol.

Korčok, Pellegrini, Drgonec Čítajte viac Začal sa boj o Prezidentský palác. Kto nahradí Čaputovú? Favoritmi sú Pellegrini a Korčok, kandiduje aj Drgonec
120 debata chyba
Viac na túto tému: #Štefan Hamran #prezidentské voľby 2024