Do Bruselu sa dostal na kandidátke neonacistov. Teraz chce byť Radačovský prezidentom

Europoslanec a predseda strany Slovenský Patriot (SP) Miroslav Radačovský chce kandidovať za prezidenta.

08.01.2024 12:34
Miroslav Radačovský Foto: ,
Miroslav Radačovský
debata (48)

O podpisy plánuje požiadať desať poslancov zo Slovenskej národnej strany (SNS). Keďže poslaneckých podpisov pod návrh potrebuje 15, o ďalších päť sa bude uchádzať u ďalších zákonodarcov z iných politických strán. Ako ďalej informoval hovorca SP Michal Radačovský, ku kandidatúre na post prezidenta vyzvalo Radačovského predsedníctvo jeho vlastnej strany.

410720645 5538150449642525 4645972581801168073 n  1 Čítajte viac Pellegrini vyhlásil termín prezidentských volieb. Svoju kandidatúru oznámi budúci týždeň v Banskej Bystrici

Miroslav Radačovský sa ako kandidát Slovenskej národnej strany v septembrových parlamentných voľbách prebojoval do Národnej rady SR, svoj mandát si však neuplatnil a ostal pôsobiť v Európskom parlamente.

Europarlament Čítajte viac Klus: Kotlebovci nebudú v europarlamente robiť nič alebo budú robiť hanbu

Podpisy na prípadnú kandidatúru na post prezidenta zbiera aj predseda SNS Andrej Danko. Nič však podľa neho nie je jednoznačné, vzhľadom na to, že predseda parlamentu a predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini sa stále nevyjadril, či bude, alebo nebude kandidovať za prezidenta. „Ja nebudem čakať. To znamená, že ja si pripravujem karty na stôl, aby som mal 15-tisíc podpisov, aby som mohol rokovať aj s Pellegrinim, aj s Harabinom,“ uviedol Danko v relácii denníka Plus jeden deň Karty na stôl.

Viem, ale nepoviem. Pellegrini sa už rozhodol o prezidentskej kandidatúre
Video
48 debata chyba
Viac na túto tému: #Miroslav Radačovský #prezidentské voľby 2024