Kľúčovou témou prezidentských volieb bude podľa Korčoka rovnováha

V tohtoročných prezidentských voľbách pôjde politicky o to, či predseda vlády cez úrad prezidenta ovládne celú moc v štáte a sústredí do jedných rúk. Kandidát na prezidenta Ivan Korčok to uviedol na pondelkovej tlačovej konferencii. Za kľúčovú tému volieb označil rovnováhu a schopnosť byť v prípade potreby protiváhou vláde. Ocenil, že termín volieb je už známy.

08.01.2024 16:50
debata (24)
Korčok ocenil, že termín volieb je už známy
Video
Zdroj: TV Pravda

„Chcem byť prezidentom, ktorý je spravodlivý, prísny, ktorý vie uznať, keď vláda robí dobré kroky, ale jednoznačne a rozhodne sa postaviť voči tomu, čo vláda robí a nie je v súlade so záujmami Slovenskej republiky,“ vyhlásil Korčok.

Chcel by byť aktívnou hlavou štátu, ktorá rozumie problémom krajiny. Zasadiť sa chce za to, aby bolo zrejmé, že Slovensko patrí do slobodného sveta. Sľubuje alternatívu prezidenta, ktorý je nezávislý, suverénny, ktorý vie tento úrad premeniť na službu vlasti, občanom a celej Slovenskej republike. V najbližšom období plánuje ďalej aktívne komunikovať s občanmi.

Predseda NR SR Pellegrini vyhlásil termín prezidentských volieb
Video
Zdroj: TV Pravda

Predseda parlamentu a Hlasu Peter Pellegrini, ktorý bude pravdepodobne tiež kandidovať v prezidentských voľbách, podľa Korčoka bude naďalej slúžiť súčasnej vládnej koalícii. „To znamená, že v tohtoročných prezidentských voľbách pôjde na prvom mieste politicky o to, či predseda vlády cez úrad prezidenta ovládne celú moc v štáte, a sústredí ju do jedných rúk vrátane Ústavného súdu SR," vyhlásil Korčok.

parlamentné voľby 2023, voliči, Žilina, volebná miestnosť, urna Čítajte viac Manuál voliča: Ako voliť v prezidentských voľbách 2024

Prvé kolo volieb prezidenta SR bude v sobotu 23. marca. Prípadné druhé kolo bude v sobotu 6. apríla. Termín volieb oznámil v pondelok predseda Národnej rady SR. Funkčné obdobie prezidentky Zuzany Čaputovej sa končí 15. júna 2024. Znovu kandidovať nebude.

410720645 5538150449642525 4645972581801168073 n  1 Čítajte viac Pellegrini vyhlásil termín prezidentských volieb. Svoju kandidatúru oznámi budúci týždeň v Banskej Bystrici
24 debata chyba
Viac na túto tému: #Ivan Korčok #prezidentské voľby 2024