Šipoš nevylúčil kandidatúru Krajčího za prezidenta, rozhodnú tento týždeň

Opozičné hnutie Slovensko má do konca týždňa rozhodnúť o postupe v prezidentských voľbách. Uviedol to predseda poslaneckého klubu hnutia Michal Šipoš na tlačovej konferencii. Nevylúčil ani kandidatúru súčasného poslanca Národnej rady a exministra zdravotníctva Mareka Krajčího.

25.01.2024 11:47 , aktualizované: 13:01
Krajčí Foto: ,
Exminister Marek Krajčí počas zasadnutia parlamentu vo štvrtok 25. januára 2024.
debata (11)
Korčok odovzdal podpisy na prezidentskú kandidatúru, má ich vyše 40 000
Video

Samotný Krajčí vo štvrtok potvrdil, že dostal ponuku kandidovať na prezidenta. „Rozprávam sa s kolegami, rozprávam sa aj s opozíciou, rozhodnutie ešte nepadlo,“ uviedol Krajčí s tým, že by bolo zlé, keby došlo k triešteniu hlasov a podľa neho je potrebné ponúknuť opozičnému voličovi aj inú alternatívu v prípade, že Ivan Korčok by musel odstúpiť.

Krajčí dostal ponuku kandidovať za prezidenta
Video

„Dali sme si interne cieľ do konca tohto týždňa,“ reagoval Šipoš na otázku, kedy sa hnutie rozhodne o svojom postupe. Skonštatoval, že ešte majú čas na rozhodnutie, či podporia niekoho z iných kandidátov, alebo vyberú zo svojich radov. Poznamenal, že v hre je viacero mien.

parlament, BA, NR SR, Matovič, Šipoš, Krajčí Čítajte viac Dubovský má tri podpisy. Staví Matovič radšej na Krajčího než na „konzervatívne ladenú ženu“?
11 debata chyba
Viac na túto tému: #Marek Krajčí #prezidentské voľby 2024