Je to dôležitá korenina a nikto ju neje. Matovič sa pri ohlásení prezidentskej kandidatúry prirovnal k bobkovému listu

„Nebojte sa, nevidíte pred sebou budúceho prezidenta,“ začal predseda hnutia Slovensko (bývalé OĽaNO) Igor Matovič. Vyhlásil, že kampaň si podľa neho zaslúži dávku pravdy, a preto sa hlási do boja, aj keď vie aké sú jeho šance. Chce vytvoriť koridor pravde a klásť nepríjemné, ale adekvátne otázky.

31.01.2024 07:10 , aktualizované: 15:19
debata (575)
Matovič: Ideme kandidátom okoreniť kampaň
Video

„Doprajme ľuďom, aby v prvom kole mohli voliť v súlade so svojím svedomím a v druhom kole je to o čisto racionálnom rozhodnutí a voľbe menšieho zla,“ uviedol Matovič.

Je si vedomý toho, že sa do druhého kola prezidentských volieb nedostane. Finálne rozhodnutie za Matoviča urobili kolegovia.

O prezidentský palác chce zabojovať aj historik Patrik Dubovský. Poslanci Národnej rady (NR) SR z klubu Slovensko, Za ľudí, Kresťanská únia (KÚ) sa podpísali pod oba návrhy. Matovič na tlačovej konferencii priblížil, že Dubovský je kandidátom Za ľudí a KÚ.

Predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová podľa Denníka N oficiálne oznámila kandidatúru historika Patrika Dubovského. Podľa poslankyne dnes už neplatí, že konzervatívny volič nemá koho voliť.

Dubovský povedal, že kandiduje aj preto, aby si konzervatívni voliči mohli vybrať aj iného kandidáta, ako len Štefana Harabina či Andreja Danka.

Igor Matovič bude kandidovať za prezidenta. Je si vedomý, že sa do druhého kola nedostane
Video

Byť prezidentom nie je Matovičovým snom ani jeho úlohou, vyjadril sa. V kampani chce byť autentický, pretože má pocit, že sme sa stali národom, ktorý je obeťou umelých póz a fráz.

Ivanovi Korčokovi v kampani škodiť nechce, ale v mene ľudí ho plánuje konfrontovať otázkami, na ktoré treba odpoveď.

Predseda poslaneckého klubu hnutia Slovensko Michal Šipoš uviedol, že Matovič je bez pochyby najvýraznejšou politickou protikorupčnou osobnosťou. „Preto náš poslanecký klub pne podporuje jeho kandidatúru,“ uviedol.

Bývalé OĽaNO chce Matovičovou kandidatúrou nabudiť čo najviac protikorupčných a demokratických voličov, aby prišli voliť prezidenta už v prvom kole.

Poslanec Marek Krajčí, ktorý sa tiež spomínal ako možný prezidentský kandidát hnutia, uviedol, že zvážil okolnosti a kandidatúru napokon odmietol. Matovič je podľa neho jediným politikom, ktorý dokázal poraziť „zločineckú sieť“. Kritizoval zvyšné opozičné strany, ktoré údajne s expremiérom nechcú v mediálnom priestore diskutovať.

„Budem trieštiť hlasy,“ odpovedal Matovič na otázku, či sa chystá vzdať pred prvým kolom volieb.

Poslanci bývalého OĽaNO podporili za prezidentského kandidáta aj historika Patrika Dubovského.

Nevylúčil, že by v hnutí mohli pred druhým kolom volieb podporiť Ivana Korčoka.

Podpisy doručili na poslednú chvíľu. Stalo sa tak v utorok o 23:55. Teda len päť minút pred uplynutím zákonného termínu na podanie kandidátok do súboja o prezidentský palác. V Kancelárii Národnej rady sa zjavil predseda poslaneckého klubu hnutia Michal Šipoš a odovzdal zozbierané podpisy na kandidatúru.

Kľúčovou témou prezidentských volieb bude podľa Korčoka rovnováha
Video
Pellegrini reaguje na Dankovu kritiku
Video

Krátko pred 23:00 prišiel podpisy odovzdať aj Róbert Švec, predseda strany Slovenské Hnutie Obrody.

pellegrini, korčok Čítajte viac Prieskum Focusu: Pellegriniho a Korčoka by v prvom kole delili menej než tri percentá, Harabinovi rastú preferencie

Zatiaľ je známych 11 kandidátov na prezidenta: Ivan Korčok, Peter Pellegrini, Štefan Harabin, Kriszstian Forró, Marian Kotleba, Ján Kubiš, Andrej Danko, Milan Náhlik, Igor Matovič, Patrik Dubovský a Róbert Švec.

korčok, pellegrini, harabin, danko Čítajte viac Osloví viac Danko alebo Harabin? Čo bude kľúčové v druhom kole? Favoriti budú musieť mobilizovať voličov neúspešných kandidátov

Tento zoznam však nemusí byť definitívny. Kancelária NR SR má čas do 13. februára, aby preskúmala podpisy tých, ktorí podajú kandidatúru v posledný deň.

575 debata chyba
Viac na túto tému: #Igor Matovič #prezidentské voľby 2024