KDH podporí v prezidentských voľbách Ivana Korčoka

Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) podporí v prezidentských voľbách Ivana Korčoka. Informoval o tom predseda KDH Milan Majerský na brífingu po zasadnutí Celoslovenskej rady KDH vo Zvolene. Tento kandidát má podľa neho reálnu šancu získať post prezidenta Slovenskej republiky.

17.02.2024 15:23 , aktualizované: 15:47
debata (447)
Kľúčovou témou prezidentských volieb bude podľa Korčoka rovnováha
Video

„Očakávame od Ivana Korčoka, že bude zastupovať všetkých občanov SR, vrátane kresťanov a konzervatívcov. Bude tak rešpektovať ústavné hodnoty ochrany života, ľudskej dôstojnosti a manželstva,“ povedal.

Dodal, že Korčok si musí získať aj konzervatívcov, ktorí majú svoj hodnotový svet. „Náš hodnotový svet je de facto ukotvený v ústave SR, kde je ľudská dôstojnosť hájená ochranou ľudského života a v podstate aj manželstva medzi mužom a ženou ako jedinečného zväzku,“ konštatoval. S Korčokom na túto tému diskutoval, pričom kandidát kresťanských demokratov uistil, že je to aj jeho hodnotový svet. Majerský podotkol, že výmena názorov na tému prezidentských volieb bola v rámci hnutia siahodlhá a niesla sa od okresných snemov, krajských rád až po celoslovenskú radu. „Dôležité ale je, čo prijme celoslovenská rada a výsledok je Ivan Korčok. Týmto sme mu vyjadrili podporu,“ uzavrel.

Lídrom kandidátky hnutia vo voľbách do Európskeho parlamentu bude súčasná europoslankyňa Miriam Lexmann. O kompletnej kandidátke bude KDH informovať v najbližšom období. Za člena predsedníctva schválila rada Viliama Karasa, ktorý sa stal aj odborníkom na spravodlivosť, vnútro a právo v KDH. Téme voľby predsedu KDH sa bude venovať až marcový snem, dnes to nebolo témou. Majerský povedal, že z rady nezaregistroval žiadne iné meno uchádzača o tento post.

Ivan Korčok sa vo svojom stanovisku poďakoval KDH za to, že mu vyjadrilo podporu. „Na stretnutí, ktoré som mal nedávno s pánom predsedom Majerským a ďalšími členmi predsedníctva, som predstavil svoju víziu výkonu prezidentského úradu. Som rád, že aj KDH vníma, že Slovensko potrebuje rovnováhu, aby jeden mocenský prúd neovládol všetky ústavné posty v našej krajine,“ uviedol. Naďalej podľa jeho slov platí, že zostáva občianskym kandidátom a uchádza sa o hlasy všetkých voličov. „Aj o hlasy voličov vládnej koalície, ktorí nie sú spokojní s výkonom vlády a vnímajú, že vláda tu nie je na to, aby riešila iba vlastné záujmy alebo záujmy svojich ľudí,“ dodal.

447 debata chyba
Viac na túto tému: #KDH #Ivan Korčok