Prezidentské voľby by v oboch kolách vyhral Pellegrini, ukázal prieskum Focusu

Prvé kolo prezidentských volieb by s 34,4 percentami tesne vyhral predseda strany Národnej rady SR a líder strany Hlas Peter Pellegrini. Do druhého kola by spolu so šéfom parlamentu postúpil Ivan Korčok s 33,1 percentami. Obom prezidentským kandidátom oproti februárovému prieskumu mierne klesli preferencie.

14.03.2024 19:25
debata (79)

Vyplýva to z výsledkov prieskumu agentúry Focus pre TV Markíza. Prieskum bol realizovaný od 7. do 11 marca na vzorke 1010 respondentov. Podľa jeho výsledkov by tretie miesto v prvom kole prezidentských volieb obsadil exminister spravodlivosti a bývalý sudca Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin, ktorého by podporilo 12,7 percenta voličov.

Peter Pellegrini, Ivan Korčok Čítajte viac Pellegrini aj Korčok sú z jedného mesta. Ľudí v Banskej Bystrici sme sa pýtali, akí boli kedysi a koho z nich chcú v prezidentskom paláci

S osempercentným odstupom nasleduje Igor Matovič (Slovensko), ktorý by získal 4,7 percenta hlasov. Tesne za ním sa umiestnil Ján Kubiš so 4,5 percentami. Podpredsedu parlamentu a lídra Slovenskej národnej strany Andreja Danka predbehol predseda strany Maďarská aliancia Krisztián Forró. Toho by volilo 3,2 percenta voličov a Danka 3,1 percenta opýtaných.

Mariánovi Kotlebovi, Patrikovi Dubovskému, Róbertovi Švecovi a Milanovi Náhlikovi namerala agentúra preferencie do dvoch percent.

Ak by sa v druhom kole prezidentských volieb stretli Pellegrini s Korčokom, líder Hlasu by Korčoka porazil so ziskom 56 percent hlasov, kým Korčoka by volilo 44 percent respondentov. V prípade, že by s Pellegrinim postúpil Harabin, predseda parlamentu by zvíťazil so ziskom 72,9 percenta hlasov, Harabina by volilo 27,1 percenta opýtaných.

Hlas / Peter Pellegrini / Čítajte viac Prieskumy očami politológov: Pellegrini vedie, no výsledok môže prekvapiť. Určite sa dočkáme podpásoviek, zamiešať karty môžu aj debaty
79 debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Pellegrini #Ivan Korčok #prezidentské voľby 2024 #prieskum - prezidentské voľby 2024