KDH odmietlo diskutovať s Pellegrinim. Majerský nerozumie

Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) sa odmieta zúčastniť debaty TA3 s predsedom parlamentu a kandidátom na prezidenta Petrom Pellegrinim. Ako uviedol predseda KDH Milan Majerský, nerozumie, prečo by mal byť ako nekandidát v debate s prezidentským kandidátom on, a nie ďalší relevantný kandidát na prezidenta.

16.03.2024 10:06
debata (27)
Prezidentskí kandidáti: Igor Matovič
Video

Poslankyňa Martina Holečková (KDH) si myslí, že občania by mali spoznať postoje prezidentských kandidátov prostredníctvom ich vzájomných diskusií. Tým sa podľa nej Pellegrini aktuálne vyhýba. „Priestor v televíznej debate by mal dostať relevantný kandidát na prezidenta a nepokladám za vhodné, aby som sa ako zástupkyňa KDH stretla s prezidentským kandidátom v nedeľnej debate televízie TA3. Naopak, rada by som svoje miesto prenechala relevantným kandidátom a umožnila tak divákom zhliadnuť historicky prvý stret hlavných dvoch prezidentských kandidátov,” priblížila Holečková. Kresťanským demokratom je súčasne ľúto, že o svojej neúčasti neinformovali skôr, no v čase potvrdzovania relácie očakávali, že sa uskutoční aj prezidentská debata so všetkými kandidátmi na prezidenta. „To sa nestalo. Mediálny priestor pár dni pred akýmikoľvek voľbami by mal byť vyvážený a spravodlivo prerozdelený pre všetkých kandidátov,“ uzavrelo KDH.

Pôvodne mali v nedeľnej relácii televízie TA3 V politike diskutovať prezidentský kandidát, predseda Národnej rady SR a líder strany Hlas-SD Peter Pellegrini a predsedníčka poslaneckého klubu KDH Martina Holečková. Po odmietnutí KDH zúčastniť sa debaty s kandidátom na prezidenta Petrom Pellegrinim sa v dueli stretnú minister práce, soc. vecí a rodiny Erik Tomáš (Hlas-SD) a Martina Holečková.

27 debata chyba
Viac na túto tému: #KDH #diskusia #Peter Pellegrini #Milan Majerský #prezidentské voľby 2024