Neúspešný kandidát Harabin: Môže sa opakovať situácia spred piatich rokov. Dôležité je, aby prezident dodržiaval ústavu

„Ja nikdy s nikým nevyjednávam,“ povedal v nedeľu po prvom kole prezidentských volieb neúspešný kandidát Štefan Harabin, ktorý skončil tretí so ziskom 11,73 % voličských hlasov. O tom, koho bude voliť v druhom kole mlčí, víťaza tipovať nechce, no myslí si, že história by sa mohla opakovať.

24.03.2024 12:10
debata (20)
Štefan Harabin o výsledkoch prvého kola prezidentských volieb
Video
Zdroj: TV Pravda
  • Výsledky prvého kola prezidentských volieb nájdete nižšie.
Prezidentské voľby / Voľby24 / Dávame do pozornosti Ako sa volilo vo vašom meste či obci? Pozrite si podrobné a definitívne výsledky 1. kola prezidentských volieb

Pre Štefana Harabina je dôležité, aby sa v prípade hlavy štátu dodržiavala ústava, zákon a medzinárodné normy. Tipovať, kto sa stane z dvojice Ivan Korčok – Peter Pellegrini – novým slovenských prezidentom, nechcel. „V zásade netipujem, ani v tipovacích kanceláriách som nikdy nebol, ani športku som nevsádzal,“ priblížil.

„Pokiaľ ide o vytvorenie identickej situácie oproti piatim rokom dozadu, aj vďaka vtedy existujúcim politickým stranám, sa môže zopakovať situácia spred piatich rokov,“ naznačil svoj predpoklad.

Volebná noc v centrále kandidáta Štefana Harabina Foto: Andrej Pecník
Harabin štáb Volebná noc v centrále kandidáta Štefana Harabina

Na otázku, či by si sadol v prípade pozvania na jeden rokovacím stôl s finalistami odpovedal, že je sudca a nikdy s nikým nekupčil. „O mne je známe, že ja som samorast, ja nikdy s nikým nevyjednávam,“ povedal. Nemá dôvod meniť svoju konzistentnosť v názoroch.

Čomu sa teraz Harabin bude venovať? „Budem sledovať, či sa dodržiava ústava, právo, či sa dodržujú základné ľudské práva,“ dodal.

Redakcia Pravdy sledovala aj volebnú noc u Štefana Harabina. Viac sa dozviete nižšie.

Štefan Harabin Čítajte viac Harabin nepodržal žiadneho z víťazov a vtipkoval o Bidenovi v plienkach. Môj volič vie, čo má robiť, odkázal

© Autorské práva vyhradené

20 debata chyba
Viac na túto tému: #Štefan Harabin #prezidentské voľby 2024