Korčokova stránka čelí hekerským útokom. Pellegrini spojitosť s útokmi odmieta

Kandidát na prezidenta Ivan Korčok upozorňuje na falošný web s jeho menom a avizuje podanie trestného oznámenia. Jeho reálna webová stránka zároveň čelí hekerským útokom, informovali z Korčokovho tímu. Peter Pellegrini odmieta výroky Korčoka, v ktorých spája "údajné útoky na svoje stránky" s Pellegriniho kampaňou, informovala hovorkyňa kandidáta Patrícia Medveď Macíková.

30.03.2024 11:03 , aktualizované: 14:16
Ivan Korčok Foto: ,
Občiansky kandidát na prezidenta Ivan Korčok (vľavo)
debata (128)

„Do konca kampane zostáva ešte týždeň a pravdepodobnosť, že podobné pokusy sa budú množiť, je vysoká. Dajte prosím na svoj zdravý úsudok a nenechajte sa týmito trápnymi pokusmi ovplyvniť,“ uviedol Korčok v súvislosti s falošným webom. Zároveň oznámil, že jeho skutočná stránka je v sobotu pre hekerské útoky nedostupná.

Korčok: Neponúkam falošný pokoj. Voliči vedia, o čo ide
Video

Korčok podľa Pellegriniho hovorkyne skúša rovnaký scenár ako niekoľko dní pred uplynulými parlamentnými voľbami Progresívne Slovensko, keď informovalo o útoku hekerov. „Nikdy sme sa nedozvedeli, ako to bolo v skutočnosti, pretože to progresívcom v kampani zjavne nepomohlo, a tak celý ‚útok‘ išiel po voľbách dostratena,“ uviedla.

ivan korčok Čítajte viac Kauza falošný prezidentský web: Korčok podá trestné oznámenie, reagovala aj Pellegriniho agentúra
128 debata chyba
Viac na túto tému: #Ivan Korčok #webová stránka #hakerský útok #prezidentské voľby 2024