Na simulovaných voľbách sa zúčastnilo 20 209 študentov v rámci 81 gymnázií, 65 odborných škôl, dvoch športových škôl a jednej umeleckej školy. Korčokovho protikandidáta Petra Pellegriniho by podporilo 26 percent stredoškolákov. Korčok by pritom v rámci študentských volieb zvíťazil už v prvom kole, kedy ho podporilo 57,14 percenta voličov.
Čítajte viac Korčok alebo Pellegrini? Favoriti bojujú o kľúčové bašty: Chaos okolo podpory Harabina by mohol voličov odradiť„Išlo o simuláciu skutočných volieb prezidenta pre stredoškolákov a stredoškoláčky od 15 rokov. Úlohu volebnej komisie, teda zabezpečenie celodenného fungovania volebnej miestnosti, korigáciu svojich spolužiakov a spolužiačok a neúprosné počítanie hlasov, si vyskúšalo viac ako 720 dobrovoľníkov a dobrovoľníčiek z celého Slovenska," uviedli organizátori.
Čítajte viac Sebavedomý Korčok a rétor Pellegrini. Podpora neúspešných kandidátov sa nesmie preceňovať, hovorí po dueli politológŠtudentské voľby podľa organizátorov už od roku 2016 prinášajú prostredníctvom simulácie skutočných volieb inovatívny spôsob edukácie mladých ľudí a prezentujú ich názory, témy a problémy širokej verejnosti. „Organizačná zložka iniciatívy pozostáva zo študentov a študentiek z celého Slovenska, a tak voľby organizujeme pre vlastnú vekovú kategóriu. Študentské voľby sú nadstranícke, teda nepropagujú žiadnu z politických strán a politických subjektov," dodali organizátori.