Na dva dni si vydýchneme. O polnoci začne platiť moratórium

Od polnoci zo stredy na štvrtok začne platiť volebné moratórium pred druhým kolom prezidentských volieb, ktoré sa uskutoční v sobotu 6. apríla. Volebné moratórium sa začína 48 hodín pred voľbami a platí aj v deň volieb až do zatvorenia všetkých volebných miestností.

03.04.2024 09:49
debata
Korčok a Pellegrini prichádzajú na 'prezidentskú' debatu
Video

Počas moratória je zakázaná akákoľvek kampaň. Platí zákaz šírenia informácií v prospech alebo neprospech kandidátov, ako aj zverejňovania prieskumov. Rovnako sa zakazuje aj politická reklama a sponzorované príspevky na sociálnych sieťach. Moratórium sa nevzťahuje na volebné plagáty vylepené počas volebnej kampane. V prípade konania druhého kola volieb 6. apríla sa volebná kampaň končí dnes, 3. apríla o 23:59.

Marian Repa aktual Čítajte viac Moratórium treba zrušiť

Ak kandidát na prezidenta SR poruší volebné moratórium, štátna komisia mu môže uložiť pokutu od 5 000 eur až do 50-tisíc eur. V prípade, že zákaz poruší politická strana, štátna komisia jej uloží pokutu od 30-tisíc eur do 300-tisíc eur. Moratórium platí aj pre médiá, teda vysielateľov, vydavateľov, ako aj pre tlačové agentúry, za porušenie im hrozí pokuta od tisíc do 10-tisíc eur.

pellegrini korčok, tv markíza, debata Čítajte viac Boj o palác ide do finále. Čaká nás volebná dráma a tesný súboj: Pellegrini využil strach, Korčok výrazný náskok
debata chyba
Viac na túto tému: #volebné moratórium #prezidentské voľby 2024