Agentúra, ktorá takmer presne trafila výsledky prvého kola, predikuje jasné víťazstvo Korčoka

Všetky prieskumné agentúry predikujú, že sobotňajšie druhé kolo prezidentských volieb bude mimoriadne tesné a o osude rozhodnú desaťtisíce možno len tisíce hlasov. A potom je tu agentúra SCIO.

03.04.2024 16:12
debata (7)

Sondáž, ktorú prieskumníci vykonali pre Hospodárske noviny, ukazuje, že výsledok nemusí byť až taký tesný, ako naznačujú ostatné agentúry. SCIO prišlo s výsledkami, že prvé kolo pomerne jasne, s 55 % hlasov ovládne Ivan Korčok a Petrovi Pellegrinimu tak zostane zvyšných 45 % hlasov.

prezidentské voľby Čítajte viac Najnovší prieskum ukazuje, že súboj Korčoka a Pellegriniho bude veľmi tesný. Rozhodnú zrejme len tisícky hlasov

Agentúra, za ktorou stojí bývalý politik Martin Klus, prieskum vykonala na vzorke tisíc respondentov. Zber dát sa konal od 25. marca do 2. apríla.

Prieskum agentúry SCIO pred prvým kolom prezidentských volieb sa spomedzi ostatných sondáží ukázal ako najpresnejší a dalo by sa povedať, že výsledky trafil takmer na chlp presne. Model prisúdil pred prvým kolom Ivanovi Korčokovi 42,92 percenta hlasov. Bývalý minister zahraničných vecí v skutočnosti získal 42,52 percenta hlasov. Petrovi Pellegrinimu doprial 37,19 percenta, voliči šéfovi Hlasu napokon dopriali 37,03 percenta hlasov. Pri treťom Štefanovi Harabinovi sa SCIO dokonca trafilo takmer na stotinu percenta presne – bývalý sudca získal 11,73 percenta, pričom podľa prieskumu to malo byť 11,68 percenta.

Korčok a Pellegrini prichádzajú na 'prezidentskú' debatu
Video
7 debata chyba
Viac na túto tému: #predvolebný prieskum #prezidentské voľby 2024