Volebná kampaň pred druhým kolom sa skončila, plynie moratórium

Volebná kampaň pred druhým kolom prezidentských volieb na Slovensku sa o polnoci zo stredy (3. 4.) na štvrtok skončila, plynie moratórium. Počas neho nemôžu kandidáti na prezidenta viesť volebnú kampaň. Zakázané je zverejňovať výsledky prieskumov verejnej mienky a volebných ankiet. Moratórium trvá až do skončenia hlasovania v deň volieb. Druhé kolo volieb prezidenta bude v sobotu 6. apríla.

04.04.2024 08:52
debata (5)

„Kandidáti nesmú nakladať s nepoužitými finančnými prostriedkami na osobitnom transparentnom účte, neuhradené faktúry za volebnú kampaň však môžu byť uhradené z tohto účtu aj počas moratória,“ uviedol tlačový odbor Ministerstva vnútra (MV) SR.

Marian Repa aktual Čítajte viac Moratórium treba zrušiť

Počas moratória sa nesmú zverejňovať informácie o kandidátoch na prezidenta v ich prospech alebo neprospech v rozhlasovom a televíznom vysielaní, v rámci audiovizuálnej mediálnej služby na požiadanie, v periodických a neperiodických publikáciách a v agentúrnom spravodajstve. RTVS a vysielatelia s licenciou majú počas moratória zakázané vysielanie politickej propagácie.

Pellegrini, Korčok Čítajte viac Ostrý súboj Korčoka a Pellegriniho v poslednom predvolebnom dueli (online)

Kandidát na prezidenta mohol na svoju volebnú kampaň minúť maximálne 500.000 eur spolu pre obidve kolá volieb.

prezidentka Čaputová Čítajte viac Prečítajte si mimoriadny príhovor prezidentky Čaputovej pred druhým kolom prezidentských volieb

Prezidenta SR si voliči vyberajú v dvojkolovom hlasovaní na funkčné obdobie piatich rokov. O prezidentský palác v sobotu zabojujú Ivan Korčok a Peter Pellegrini. Volebné miestnosti budú otvorené od 7.00 h do 22.00 h.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #prezidentské voľby 2024