Na Pellegriniho víťazstvo reagovali aj českí politici. Gratuláciu dostal od Pavla, Fialu i Babiša

Českí politickí lídri blahoželajú Petrovi Pellegrinimu k víťazstvu v prezidentských voľbách. Na sociálnych sieťach mu už pogratulovali český prezident Petr Pavel, premiér Peter Fiala, minister zahraničných vecí Jan Lipavský či expremiér Andrej Babiš.

07.04.2024 06:26 , aktualizované: 09:20
debata (22)
Príchod budúceho prezidenta Petra Pellegriniho medzi ľudí vo volebnom štábe
Video

„Gratulujem Petrovi Pellegrinimu ku zvoleniu za nového prezidenta Slovenska. Verím, že naviažeme na tradíciu mimoriadne dobrých susedských vzťahov a budem sa tešiť na konštruktívnu spoluprácu,“ napísal Petr Pavel na Twitteri.

„Verím, že budeme naďalej čo najlepšie rozvíjať výborné a hlboké vzťahy medzi Českou republikou a Slovenskom,“ uviedol okrem gratulácie Fiala.

Šéf českej diplomacie Lipavský pripojil k svojmu blahoželaniu aj vieru v to, že Pellegrini bude „vo svojej novej pozícii plne podporovať česko-slovenskú spoluprácu a bude zárukou pevného zakotvenia Slovenska v európskych a transatlantických štruktúrach“.

Český expremiér Babiš zagratuloval „celému Slovensku“ k zvoleniu Pellegriniho. „Slováci si vybrali dobre, budú mať hrdého prezidenta, ktorý vždy bude vo svete hájiť ich záujmy a bude stáť za všetkými občanmi,“ napísal na Facebooku. „Verím, že sa Peter zasadí aj o zlepšenie vzťahov medzi ČR a Slovenskom,“ dodal.

22 debata chyba
Viac na túto tému: #Česko #Peter Pellegrini #Petr Pavel #prezidentské voľby 2024