Kandidátom Smeru na post predsedu ŽSK je Igor Choma

Bývalý žilinský primátor a exriaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti Igor Choma je kandidátom na post predsedu Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK). Chomovu kandidatúru oznámil v sobotu v Žiline predseda opozičnej strany Smer Robert Fico.

18.06.2022 15:47
Igor Choma Foto: ,
Na snímke Igor Choma.
debata (6)

Rozhodnutie ísť kandidovať za predsedu ŽSK neprišlo podľa Chomu zo dňa na deň. Dodal, že ako radový občan ŽSK v posledných troch rokoch vnímal aktuálnu situáciu v kraji a len veľmi ťažko sa mu hľadajú nejaké pozitíva. Súčasná predsedníčka ŽSK Erika Jurinová podľa neho nevyužila svoju príležitosť a jej pôsobenie vo funkcii je premárnený čas.

Prioritami Chomu budú podľa vlastných slov doprava v Žilinskom kraji, zdravotníctvo, školstvo. „Určite sa budem chcieť stretnúť so starostami a primátormi a porozprávať sa s nimi o ich prioritách. A takým smerom budem potom nastavovať svoj program,“ doplnil Choma s tým, že v prípade zvolenia v jesenných voľbách chce využiť svoje skúsenosti a ponúknuť ich obyvateľom kraja.

Podľa Fica sa Smer v Žilinskom kraji pokúša prednostne komunikovať s Hlasom, SNS a Republikou. „Zatiaľ nedošlo k nejakým písomným dohodám, pretože dnes oficiálne oznamujeme kandidatúru Igora Chomu. Toto je kandidát, s ktorým pôjdeme na rokovanie s týmito politickými stranami,“ uzavrel Fico.

6 debata chyba
Viac na túto tému: #Igor Choma