Na primátora Bratislavy bude kandidovať aj Martin Mlýnek

Prednosta Miestneho úradu v bratislavskom Starom Meste Martin Mlýnek bude kandidovať v jesenných komunálnych voľbách na post primátora Bratislavy.

, 30.08.2022 17:51
martin mlýnek Foto: ,
Prednosta miestneho úradu mestskej časti Bratislava - Staré Mesto Martin Mlýnek na archívnej snímke.
debata

V utorok to na sociálnej sieti oficiálne oznámil predseda OKS Ondrej Dostál. Podľa jeho slov má Mlýnek vo voľbách ponúknuť alternatívu pre pravicovo orientovaných voličov. „Pre tých, ktorí si uvedomujú potrebu zodpovedného hospodárenia samosprávy. Pre tých, ktorí nezdieľajú presvedčenie, že politici vedia lepšie ako ľudia samotní, čo je pre nich dobré, a preto majú právo o všetkom rozhodovať namiesto nich,“ poznamenal Dostál. O zámeroch a plánoch by mal samotný kandidát informovať v septembri.

V kandidatúre na primátora Bratislavy v jesenných komunálnych voľbách podporí Mlýneka oaličné hnutie OĽANO. Pre TASR to uviedol predseda OĽANO pre Bratislavský kraj Ivan Kotúček. Mlýnek má pri kandidatúre podporu aj strán OKS, Nova a Zmena zdola.

„OĽANO sa v Bratislave prikloní ku kandidátovi strany OKS Martinovi Mlýnekovi, ktorého podporuje aj Nova a Zmena zdola. Tak ako v každých komunálnych voľbách a v každom meste, dávame prednosť kandidátom, ktorí ponúkajú kvalitný program a vždy vo svojom verejnom živote presadzujú transparentnosť,“ skonštatoval Kotúček.

Mlýnek v auguste potvrdil, že zvažuje kandidatúru na primátora Bratislavy.

Svoj post v tohtoročných voľbách chce obhájiť súčasný primátor Bratislavy Matúš Vallo, ktorý je zároveň predsedom novej mestskej strany Team Bratislava. Tá spoločne so stranou SaS a hnutím Progresívne Slovensko vytvorila predvolebnú koalíciu. Kandidatúru ohlásil aj súčasný starosta Nového Mesta Rudolf Kusý, ktorý je kandidátom strán Dobrá voľba a Umiernení, Za ľudí, KDH a hnutia Sme rodina. Kandidovať ako nezávislý chce niekdajší krajský predseda hnutia Republika v Bratislavskom kraji Miroslav Heredoš.

Spojené samosprávne voľby do orgánov miest a obcí a orgánov samosprávnych krajov sa uskutočnia v sobotu 29. októbra.

debata chyba
Viac na túto tému: #Bratislava #spojené voľby 2022
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy