Primátor Zvolena bude zarábať takmer 90 tisíc

14.12.2006 18:09
Peniaze, bankovky
Peniaze, bankovky Autor:

Ustanovujúce mestské zastupiteľstvo sa ako v jednom z prvých okresných miest uskutočnilo po komunálnych voľbách vo Zvolene. Noví poslanci na ňom okrem iného schválili staronovému primátorovi Miroslavovi Kuseinovi plat vo výške 88 tisíc korún. Primátor si tak polepší oproti predchádzajúcemu volebnému obdobiu o 18 tisíc Sk.

Okrem platu ustanovilo 25 poslancov MsZ aj novú viceprimátorku mesta. Stala sa ňou Alžbeta Staníková z koalície SMER-SD, SNS, HZDS-ĽS, SF, KSS a SZ. Svoju prácu bude na zvolenskom magistráte vykonávať len na pol úväzku. Poslanci jej schválili plat 35 200 Sk.

Kusein chce v najbližších štyroch rokoch radikálne zvýšiť zamestnanosť v meste, postaviť 400 nových bytov, zrealizovať rekonštrukcie chátrajúcich základných škôl a úspešne ukončiť projekt budovania Zvolenskej optickej metropolitnej siete (ZOMES).

Chce tiež, aby sa mesto v hodnotení ekonomických a sociálnych ukazovateľov udržalo medzi štyrmi slovenskými mestami s najvyššou životnou úrovňou. Tam zaradili mesto odborníci spolu s Bratislavou, Košicami a Banskou Bystricou.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku