Žilinčania sa dozvedia, ako hospodáril Slota

Verejnosť by sa mala už čoskoro dozvedieť, v akom stave zanechal Žilinu po 16 rokoch vo funkcii exprimátor Ján Slota. Žilinská radnica už pozná výsledky auditu, ktorý dalo vypracovať jej nové vedenie. Podľa hovorcu mesta Martina Barčíka, výslednú správu zverejnia najneskôr na najbližšom zasadnutí mestského zastupiteľstva, ktoré sa uskutoční 29. októbra.

17.10.2007 15:34
Slota Foto:
Ján Slota

Ekonomický a právny audit sa začal na Mestskom úrade v Žiline v máji tohto roka. Verejné výberové konanie vyhrala firma Deloitte & Touche Slovakia. Zmluvu s ňou podpísalo mesto v polovici apríla, do dvoch mesiacov mali byť známe výsledky auditu. Podľa Barčíka sa síce skončil v júni, doteraz sa však sumarizujú jeho výsledky. Audit mal dôkladne preskúmať ekonomické vzťahy mesta a odhaliť nevýhodné zmluvy a záväzky z minulosti. 

Exprimátor Slota sa pri odchode z úradu vyjadril, že kontroly sa neobáva, pretože ekonomika mesta je dobrá. Dlh Žiliny bol podľa neho 600 miliónov korún. Podľa súčasného primátora Ivana Harmana však mesto malo vyše dvojmiliardové záväzky.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba