V Rohlíku uhynuli stovky kaprov

29.04.2008 12:16
Mŕtve ryby
Mŕtve ryby z jazera Rohlík denne odnáša rybárska stráž. Príčina ich úhynu zatiaľ nie je známa. Autor:

Takmer štyristo kaprov uhynulo v ružinovskom jazere Rohlík za dva mesiace. Miestny rybársky zväz hľadá príčinu, zatiaľ neúspešne.

„Úhyn sme zaevidovali, keď pustili ľady. Bolo to ešte v prvých februárových dňoch. Doterajší rozbor potvrdil, že voda je nezávadná a ani analýza vzoriek rýb nezistila nijaké príčiny ich úhynu. Pred týždňom sme odovzdali aj vzorky bahna, ich výsledky zatiaľ nemáme,“ uviedol Peter Pätoprstý, predseda Slovenského rybárskeho zväzu Mestská organizácia Ružinov, ktorá jazero spravuje.

Pätoprstý prezradil, že ryby pochádzali od českého dodávateľa a rovnaké kapry poputovali aj do iných jazier, kde podobné problémy nezaznamenali. „Dodávateľ sa zaviazal, že nám straty nahradí,“ vysvetlil. Dodal, že kaprová sezóna sa začína už 15. mája.

Nádrž Rohlík sa nachádza neďaleko Štrkoveckého jazera, v blízkosti ružinovskej nemocnice. Je domovom ďalších 15 druhov rýb, žijú tu raky i korytnačky a v okolí hniezdia kačice aj labute.

O situáciu sa zaujíma aj miestna samospráva. „Prípad, samozrejme, sledujeme. Požiadali sme rybársky zväz, aby nám nahlásil všetky nové zistenia,“ uviedla Lesia Richterová, vedúca referátu životného prostredia a verejnoprospešných prác v Ružinove.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
46,99
Flower bag žlté ruže a biele santíny

Flower bag žlté ruže a biele santíny

87,99
Elite červené ruže a frézie

Elite červené ruže a frézie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk