O prebytočný majetok župy bitka nebola

25.09.2008 09:31
Trnavský samosprávny kraj
Úradníci Trnavského samosprávneho kraja sa do svojej budovy nedokážu zmestiť, čaká ju preto nadstavba ďalšieho podlažia. Autor: ,

O prebytočný majetok Trnavského samosprávneho kraja sa kupujúci nepobili. Poslanci vyčlenili na predaj verejným ponukovým konaním 25 súborov nehnuteľností, už dnes je jasné, že sa všetky nepredajú. Kraj očakával z predaja najmenej 617 miliónov korún, čo je cena určená znalcami.

Po stredajšom otváraní obálok komisia konštatovala, že záujem bol menej ako o polovicu ponúknutých nehnuteľností. „Komisia zastupiteľstvu odporučí schváliť predaj jedenástich nehnuteľností, za ktoré by kraj mal dostať zhruba 135 miliónov korún,“ skonštatoval podpredseda krajskej samosprávy Zdenko Čambal (nezávislý). V týchto prípadoch záujemcovia splnili všetky podmienky vrátane zloženia zábezpeky vo výške desiatich percent z ceny. Ktorých nehnuteľností sa predaj týka, komisia zatiaľ nezverejnila. Poslanci o predaji rozhodnú koncom októbra.

Župan Tibor Mikuš (nezávislý) tvrdí, že ceny predávaného majetku dolu nepôjdu. „Ja osobne zastávam názor, že ak sa neprihlásil dostatok záujemcov, predaj treba zopakovať. Keď nie je záujem teraz, možno bude o dva-tri mesiace,“ skonštatoval. Zdôraznil, že cena stanovená znalcami by podľa neho mala byť najnižšou možnou.

Najmenej 166 miliónov získaných predajom majetku zdravotníckych zariadení malo putovať práve na ich oddlženie, čo je podmienka pri transformácii nemocníc na akciové spoločnosti.

Poslanci Trnavského samosprávneho kraja zaradili do zoznamu majetku určeného na predaj celé areály zrušených škôl. Za bývalé vodohospodárske učilište v Piešťanoch by mal záujemca ponúknuť najmenej 280 miliónov, na vyše 50 miliónov znalci ocenili areály poľnohospodárskych učilíšť v Zemianskych Sadoch a Šamoríne, na predaj je aj bývalý hotel Branč v Senici.

Okrem predaja vo verejnej súťaži poslanci rozhodli aj o priamom predaji nehnuteľností za takmer 100 miliónov korún. Vo všetkých prípadoch išlo podľa župana o majetok, ktorý kraj nepotreboval a musel sa oň starať.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Perla farebný amarylis

Perla farebný amarylis

32,99
Lady červené ruže a hypericum

Lady červené ruže a hypericum

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk