Psie kostry vystrašili Rómov z Podhradia

14.05.2009 12:02
rómska osada
Jama, ktorá ležala asi 100 metrov od osady je už zahrabaná. Autor:

Zvyšky psov zakopané neďaleko osady mátajú Rómov z Krásnohorského Podhradia. Starosta odmieta obvinenia, že psy dal sám koncom minulého roka zlikvidovať a potom aj zahrabať do jamy.

Rómovia včera tvrdili, že jama mohla mať na hĺbku asi meter a pol, bola dosť široká. Ako sa teraz niektoré zvyšky zvierat dostali na povrch, vysvetliť nevedia. „Ale starosta to dal ráno zase zahrabať ľuďom, ktorí robia verejnoprospešné práce,“ tvrdí jeden z miestnych Rómov. Meno zverejniť odmietol.

Rómovia pripúšťajú, že psy sa premnožili. Zabíjať ich však podľa nich nebolo treba. Navyše psy boli zakopané neďaleko osady. Najbližší dom je asi sto metrov od hromadného hrobu. Tak sa môže šíriť smrad a choroby.

Starosta Krásnohorského Podhradia Štefan Szarka tvrdí, že celá záležitosť je vymyslená. „Tie psy dal vyhrabať štáb súkromnej televízie, ktorá navyše všetko prekrútila. Je to vykonštruované. Preto zvažujem ďalšie právne kroky,“ povedal. Dodal, že teraz má na krku samé kontroly.

O prípad sa včera zaujímali aj pracovníci Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Rožňave. „Dozvedeli sme sa to z médií. Nikto nám tento prípad do včerajšieho dňa nenahlásil,“ povedala riaditeľka Ľubomíra Chromčíková. Podľa nej ide o porušenie zákona. Ak sa preukáže, že išlo aj o ohrozenie obyvateľstva, môže byť uložená pokuta od 165 do takmer 17-tisíc eur.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
39,99
Flower box červený ovál červené ruže

Flower box červený ovál červené ruže

29,99
Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk