Pozrite sa, ako mizne zimný štadión

08.06.2009 11:50
zimný štadión Ondreja Nepelu
Zimný štadión Ondreja Nepelu sa rekonštruuje. Autor:

Mení sa pred očami. Od 23. apríla, keď sa začala jeho obnova, stratil už veľa z pôvodného imidžu. Bratislavský Zimný štadión Ondreja Nepelu zhadzuje starý kabát.

Do moderného sa chystá obliecť do konca novembra 2010. Vo februári 2011 pri ňom majú pribudnúť aj dve nové tréningové haly. A pod ním zase vyše 300 parkovacích miest. Aby zhruba o dva mesiace neskôr mohol privítať svetovú hokejovú elitu.

„Práce zatiaľ napredujú podľa plánu, nijaké problémy či prekvapenia sme nezaznamenali,“ hovorí Jarmila Tvrdá, riaditeľka mestskej investorskej organizácie GIB, ktorá zabezpečuje prestavbu štadióna. Náklady na obnovu a dostavbu príslušenstva predstavujú 63 miliónov eur bez DPH, z toho štát prispeje sumou 40,5 milióna.

„Celý objekt štadióna vnímame ako spiaceho obra, ktorého treba prebudiť a vdýchnuť mu nový život,“ tvrdí architekt Dušan Fischer, autor projektu. Za najvýznamnejší prvok novostavby považuje prekrytie hlavnej haly oceľovou strechou s veľkorysým rozponom 76 metrov, ktorú ponesenú nové stĺpy vzdialené od seba 10 metrov.

„Doslova obkročí a prekryje súčasnú konštrukciu hľadiska,“ približuje Fischer a pripomína, že toto riešenie umožní zbaviť sa súčasných stĺpov na tribúnach, ktoré športovisku kazili meno. Reprezentačný vzhľad by mal 70-ročnému „deduškovi“ dodať aj hliníkový obvodový plášť so zasklenými plochami či atraktívny systém schodísk.

Zimný štadión Ondreja Nepelu sa rekonštruuje.
Zimný štadión Ondreja Nepelu sa rekonštruuje.
+2Zimný štadión Ondreja Nepelu sa rekonštruuje.
Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku