Bajan chce aj naďalej kormidlovať Bratislavský kraj

29.06.2009 15:49
Vladimír Bajan
Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Vladimír Bajan. Autor: ,

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Vladimír Bajan bude na tento post kandidovať aj v nadchádzajúcich voľbách do vyšších územných celkov. Oznámil to dnes na tlačovej besede v Bratislave.

Kandidovať bude ako nezávislý, chce sa oprieť o podporu občanov. O podpore bude v najbližších dňoch rokovať aj s politickými stranami. Bajan chce pokračovať v dopravných, školských aj sociálnych projektoch, ktoré naštartoval.

Vladimír Bajan sa narodil 24. septembra 1960 v Bratislave. Vyštudoval Vysokú školu ekonomickú (fakulta riadenia). Je ženatý, má tri deti. Pracoval v Dopravnom podniku mesta Bratislavy, založil 1. súkromnú taxislužbu pri Bytovom podniku Bratislava IV a zastával rôzne riadiace funkcie v hospodárskych zariadeniach mládežníckych organizácií na Slovensku.

Od roku 1992 do roku 2002 bol poslancom NR SR za volebný kraj Bratislava, bol členom Výboru pre financie, rozpočet a menu. Od roku 1994 bol starostom MČ Bratislava-Petržalka tri volebné obdobia, od roku 2001 poslancom Bratislavského samosprávneho kraja, od roku 2000 členom Predsedníctva a Rady ZMOS, od roku 2003 prvým podpredsedom ZMOS. V roku 2005 bol zvolený za predsedu Bratislavského samosprávneho kraja, kde ho nominovala koalícia KDH-Smer-SF-HZD s podporou HZDS a Ľavicového bloku.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku