Košice: Zmenou územného plánu budú pozemky všešportového areálu drahšie

15.12.2009 10:54

Poslanci košického mestského zastupiteľstva na rokovaní schválili zmenu účelu využitia pozemkov v lokalite Všešportový areál (VŠA) s rozlohou okolo 60 hektárov na výstavbu občianskej vybavenosti.

Pôvodne boli vyčlenené na športové účely. Týmto krokom hodnota pozemkov, z ktorých približne polovica je v súkromných rukách, stúpla minimálne desaťnásobne. Poslanci sa návrhom zaoberali už tretí raz v tomto roku. Predtým návrh dvakrát neschválili.

Primátor František Knapík informoval poslancov, že mesto podpísalo memorandum o porozumení so spoločnosťou Avalta, ktorá vlastní viac ako polovicu rozlohy zmenou dotknutých pozemkov. Informoval, že náklady na infraštruktúru, ako je štvorprúdová komunikácia z cesty Moldavská na ulicu Pri prachárni, druhá smerom k Optime a ďalšie pripojovacie a vnútorné komunikácie a parkoviská budú stáť okolo dvoch miliónov eur. Investor sa zaviazal, že sa na tom bude podieľať sumou jeden milión eur a ďalších 35 000 eur vynaloží na prezentáciu mesta na investičnom veľtrhu v Cannes v roku 2010.

Podľa pôvodného zámeru bolo toto územie vyčlenené na športovo-rekreačné aktivity. Za socializmu tu vybudovali futbalový štadión s kapacitou vyše 30 000 divákov, ktorý je v súčasnosti zdevastovaný a neslúži svojmu účelu. Poslanci v rozprave k tomuto bodu kritizovali, že nemajú k dispozícii obsah memoranda. Primátor prečítal podstatnú časť memoranda, čo všetko má investor vybudovať, ak bude zmena schválená.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
54,99
Sweet farebné frézie

Sweet farebné frézie

59,99
Grande krémové  ruže

Grande krémové ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk