Pátranie po nezvestnom dievčatku policajti nevzdávajú

01.07.2010 17:01
Simonka
Hľadaná trojročná Simonka Švecová Autor:

Policajti stále nevzdali pátranie po stratenej trojročnej Simonke Švecovej z Hlohovca. Vo štvrtok prečesávali okolie Váhu, stále bezvýsledne. Matka dievčatka Martina pripustila, že dcérka už nežije. Viac povedať odmietla s tým, že jej to zakázali policajti. Tí zatiaľ úvahy o tom, či dievčatko žije, alebo nie, nekomentujú.

„Pre nás je prvoradé jej vypátranie. Samozrejme, ak je niekde bez pomoci iných ľudí, tak jej zdravotný stav by už bol vážny,“ povedal trnavský policajný hovorca Ľuboš Homola. Simonka Švecová je nezvestná od pondelkového večera.

Polícia zatiaľ v prípade neobvinila nikoho. „Absolútnou prioritou je teraz jej vypátranie. Preverujeme všetky informácie, ktoré dostávame, máme aj vlastné poznatky, ale zatiaľ ani jeden neviedol k jej vypátraniu,“ uviedol Homola. Zatiaľ je isté, že zmiznutie nesúvisí s prepustením zločinca, ktorý pred 20 rokmi siahol v hlohoveckej Panskej záhrade na život malému dievčatku. „Páchateľ je umiestnený v psychiatrickom zariadení,“ vysvetlil Homola.

Pred niekoľkými rokmi sa v neďalekých Jaslovských Bohuniciach stratil malý chlapec. Pátranie po ňom malo šťastný koniec – upratovačka ho našla zabuchnutého na toalete v areáli futbalového štadióna, len pár metrov od rodičovského domu.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku