Vášáryová chce mať v Bratislave post profesionálneho záhradníka

29.09.2010 11:09, aktualizované: 12:36
Petržalka
Ilustračné foto Autor:

Zrýchlenie mestskej hromadnej dopravy, zastavenie projektu výstavby megakasína či zriadenie postu profesionálneho záhradníka. To je časť priorít, s ktorými chce kandidátka stredopravej koalície na primátorku Bratislavy Magdaléna Vášáryová (SDKÚ) osloviť voličov v novembrových komunálnych voľbách.

Kandidatúru na post primátora hlavného mesta už ohlásili aj starosta mestskej časti Petržalka Milan Ftáčnik, ktorého podporuje opozičný Smer a podnikateľ Alojz Hlina.

„Mojim prvoradým záujmom sú Bratislavčania, náš životný priestor, naše pohodlie, naša bezpečnosť,“ vyhlásila pri prezentácii programu pred novinármi Vášáryová. Dlhoročná poslankyňa parlamentu je proti výstavbe metra, keďže vhodný čas na jeho vybudovanie hlavné mesto podľa nej premeškalo.

„Myslím si, že o metre by sme mali prestať uvažovať,“ dodala. Poznamenala, že zrýchliť by sa mala mestská hromadná doprava. Navrhla napríklad opravu električkových tratí či odľahčenie dopravy na najvyťaženejších mostoch výstavbou šiesteho bratislavského mosta. Pomôcť by vraj mohlo aj dokončenie rekonštrukcie Starého mosta, ktorý by mal po svojej obnove slúžiť nielen chodcom, ale aj autám či autobusom. „Ja si myslím, že by po Starom moste nemala premávať električka,“ dodala.

Vášáryová počíta aj so zavedením elektronických aukcií pri zadávaní verejných zákaziek, čo by vraj mesto malo ušetriť nemalé financie. Plánuje tiež zverejňovať na internete všetky faktúry, zmluvy, projekty či dotácie; ambíciou sú priame prenosy zo zasadnutia mestského zastupiteľstva.

Bývalá diplomatka nesúhlasí s projektom výstavby zábavného centra s kasínom, proti ktorému sa v nedávnej petícii postavilo vyše 120.000 ľudí. „Budujme radšej bezpečné, kultivované a kultúrne mesto, plné študentov, vedcov a umelcov. Európsku metropolu, a nie hráčske dúpä,“ uvádza vo svojom propagačnom bulletine. Urbanistickú štúdiu na výstavbu zábavného centra Metropolis za zhruba 1,5 miliardy eur pred časom odmietlo hlavné mesto, investor však pokračuje v prípravách projektu.

Bratislava je tradičnou baštou pravicových strán. Rodáčka z Banskej Štiavnice neplánuje podobnú imidžovú kampaň, ktorú už skôr spustil jej najvýraznejší konkurent Ftáčnik.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Perla ružový amarylis

Perla ružový amarylis

49,99
Kytica Letana 9

Kytica Letana 9

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk